Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kilehet azt jelenleg egyértelm...

Kilehet azt jelenleg egyértelműen jelenteni hogy a halállal véget ér az ember tudata, vagy pedig nem?

Figyelt kérdés
Gondoltam nem az ezóban kérdezem meg. Láttam egy dokumentumfilmet a világ 10 nagy rejtélye, és az első volt a halál, mint az emberiség nagy rejtélye. Kinek mi a véleménye róla?

2013. jan. 8. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, ebben mi a kérdés? Egy élölény ha meghal, akkor megszünik. A tudat a szervezet müködése, a test nélkül külön nem létezik.
2013. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően a mai tudományos ismeretek szempontjából kijelenthetjük, hogy halál után a tudat megszűnik, mivel semmi más életvitelhez szükséges dolgot nem találtak az ember szervezetében, ami a jelenlegi biológiai és kémiai folyamatoknál több lenne, az életbenmaradáshoz több nem is kell.


A tudomány jelenleg itt tart, viszont mégis nyitottnak kell hagyni a kérdést, hiszen senki nem tudhatja, hogy pontosan mi lesz a halálunk után. Amit az előbb leírtam, az a legvalószínűbb eset.

2013. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer egy orvos azt mondta, hogy az emberi tudat nem képes megbírkózni a halállal. Nem tudjuk mi történik azzal az emberrel aki közöttünk élt, aztán egyik napról a másikra hirtelen meghal. Az emberi elme ezt nem képes felfogni. Ez engem eléggé elgondolkodtatott, kár hogy nem kérdeztem meg tőle mire gondol konkrétabban. Szerény véleményem szerint az emberi agy felfogóképessége (az érzékszervek) talán itt is véges lehet, hogy lehet van valami olyan dolog pont a szemünk előtt amit az agyunk miatt nem tudunk érzékelni. Hiába a precíz műszerek stb. van amit mégsem tudunk látni, érzékelni. Persze még1x megjegyzem ez csak az én szerény elképzelésem.
2013. jan. 8. 18:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez CSAK annyit jelentett, hogy a hátramaradottak nem képesek felfogni, hogy meghalt valakijük.
2013. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most magyarán te lehülyéztél engem?
2013. jan. 8. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Honnan veszed ezeket a "tényeket"?
2013. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez engem is nagyon érdekelne, mert elég mesésen hangzik.
2013. jan. 9. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orvostudomány valóban csak azt igyekszik megérteni és regisztrálni amit az élő agyról műszerekkel képes.


De ha valaki agyhalott, az nem jelenti azt hogy ne hallana ne érezne fájdalmat, sőt ha nagyon rövid időre de vissza is hozható-- figyel, érti amit hall és érzelemmel reagál-sírni képes, a szemében hála van.Majd egy kis idő után eltávozott"


Viszont van olyan komás, akinek nem sérült az agy, csak újraélesztették szívmegállás miatt... az orvosok sürögnek forognak körülötte... holott soha nem lehetett visszahozni, még félórára se, de nem is tért soha magához.


A harmadik típus-- már lefogyott, a lábai összezsugorodtak, már nincs kiírva a masszőr, a vizit elhalad mellette, mert lemondtak róla....

Holott van csendes" agyműködés, érzékeltem hogy figyel amikor beszéltem hozzá... és minél többet foglalkoztam vele annál többet volt velem"


****Szükség lenne egy masszőrre ha magához tér nem fog tudni lábra állni"" kérem...


--- Minek, így is el fog férni a koporsóba, - nem? Ő már reménytelen sajnos...


Két hét múlva magához tér hajnalban!! Kérte azt a kolbászt az ablakból amit a koma alatt mondtam neki, hogy ---ébredj fel mert a délelőttösök megzabálják a hazai kolbászodat...


Mi volt a három között a különbség? az elsőnél még meg volt a lélek energia szálrendszere.


A másodiknál csak az agy- idegrendszer meg volt-

A lélekenergia MÁR NEM.


A harmadiknál mind kettő meg volt még ha az idegi gyenge is volt, de fokozatosan erősödött a müködése

2013. aug. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A halállal véget ér az Ember tudata, viszont a LÉT- vagy Lélek-tudat felszabadul és még 10-15 percig élvezheti az egyes lét-tudatát... aztán attól tartok hogy megszűnik egyes lenni részévé válik egy nagy Globális természeti isteni-tudatnak
2013. aug. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!