Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy molekula kötési energiáját?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Verzió: levezeted a Schrödringer-egyenletből

(ez nagyon nehéz, összetett molekulánál, komoly programozási/sok ideig tartó folyamat lenne)

2. Verzió: Valszeg vannak adatok megadva hozzá( mivel 5 módszer van rá, így jó lenne ha megadnád az adatokat)

2013. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem baj, programhoz kéne, az a feladat, hogy a program számolja ki, csak az egyenlet nevét nem tudtam. Köszönöm!
2013. jan. 17. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Le tudod vezetni a kötési energiát?

Milyen molekuláról van szó?

Hidrogén-molekula az utolsó amire egzakt megoldás van a Schrödringer-egyenletből.

Egy kicsit kegyetlen megoldás.

Utána jön a Hartree féle közelítés. Ezekből először az atomok pályanenergiáit tudod kiszámolni. Ebből moleukulát szintén kegyetlenül nehéz levezetni. Azért bocs, de ha programot akarsz erre írni, akkor gondolj bele neked másodrendű parciális deriválás közelítését kell megírnod valamilyen nyelvben. Én mondjuk elszórakoztam vele egyszer, hogy a Xenon atom összea atompályáját kiszámoljam, (bár ez jó pár éve volt), de kemény két óra hossza volt a gépemnek, mire ezt megtette.

2013. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az lenne a lényeg, hogyha van két ismeretlen atomunk, amik biztosan kapcsolódnak egymáshoz, akkor a létrejött kötésnek mekkora lesz a kötési energiája
2013. jan. 28. 12:38
 5/5 A kérdező kommentje:
De az is jó, ha tudnátok mondani egy linket, amin minnél több molekulának le van írva a kötési energiája
2013. jan. 28. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!