Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a Fazekas Mihály...

Szerintetek a Fazekas Mihály Gimnázium vagy a Vegyipari Szakközépiskola éri meg jobban? Melyik jobb? Miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 20:04
 1/8 2xSü ***** válasza:

A kérdésedre nincs tudományos alaposságú, egzakt, objektív, kísérletileg igazolt álláspont. :-) (Értsd: A kérdést nem jó kategóriában tetted fel, mert bár az iskolában tudományágakat tanítanak, attól még a kérdés nem egy adott tudomány ismereteire vonatkozik. Szerencsésebb feltenni az ilyen kérdést mondjuk a Közoktatás, tanfolyamot kategória valamelyik alkategóriájában feltenni, mondjuk a Magyar iskolák alatt.)


De hogy releváns válasz is szülessék: A két iskolát nem ismerem túlságosan, bár gyanítom, hogy ritka az olyan ember, aki elfogulatlan, tapasztalati választ tud adni. Viszont a gimnázium vs. szakközépiskola kérdésében már kicsivel könnyebb választ adni. A gimnázium akkor jó, ha még nem körvonalazódott eléggé, hogy mi is akarsz lenni, hiszen általános és magas szintű tudást ad, ami jó alap lehet bármilyen főiskola és egyetem irányába. Viszont önmagában nagyon keveset ér egy gimnáziumi érettségi. Egy középiskola ugye annyiból szerencsés, hogy ad szakmai képesítést is. Ha esetleg bizonytalan vagy abban, hogy sikeresen elvégeznél-e egy egyetemet, akkor biztonságosabb középiskolába menni. Másrészről általában kicsivel alacsonyabb szintű tudást ad úgy összességében, de képesítéshez szükséges tudományágakban viszont jóval nagyobb tudást ad, mint egy gimnázium. Tehát nem csak akkor jó választás, ha bizonytalan vagy az egyetemben, hanem akkor is, ha nagyon jól körvonalazódott benned, hogy mindenképpen ilyen irányban tanulnál tovább, megfontolva a döntés minden aspektusát – többek között pl. azt is, hogy mennyire tudnál elhelyezkedni az adott képesítéssel, mennyi pénzt keresnél vele, mennyire tudnád évekig örömmel végezni az adott munkalehetőségek legtöbbjét.


Anno én is gimnázium és szakközép között vívódtam, de a fenti okokból a szakközépiskolát választottam és nem bántam meg, mert tudtam milyen irányban akarok továbblépni és ehhez jó irány és kiegészítés volt a szakközépben tanult anyag.

2013. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha vegyipari ágon akarsz továbbmenni, akkor a szakközépiskola, mert az egyetem könnyebb lesz. Ha még nem döntötted el, hogy milyen irányban mozognál az életedben, akkor gimnáziumot válassz, mert onnan könnyebb szakosodni és többféle egyetem felé tudsz továbbmenni a megszerzett humán tudás miatt. A szakközépiskolák általában az adott szakirányban adnak magasabb szintű tudást. Szakközépiskola után könnyebb az elhelyezkedés, mint egy gimnáziumi érettségivel...
2013. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az eduline rangsora szerint a Fazekas fővárosunk legjobb gimnáziuma. Ehhez mérten magasak a követelmények és nehéz a bejutás. A központi felvételen kívül, kell írni egy helyi írásbelit és ha az megfelelő eredménnyel sikerült, van egy végső szóbeli. De kevés a felvett tanulók száma. Illetve az ott végzett tanulók nagy része folytatja a pályáját külföldi egyetemeket, amiért szintén meg kell dolgozni. Számomra ez a kérdés abszurd, mivel a két iskola összehasonlíthatatlan. Próbáld meg a felvételit,ha tetszik, de készülj fel, ha felvesznek akkor biztosan sokat kell majd tanulnod.
2013. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 noema válasza:

A szakközépiskolát nem ismerem, de a Fazekasban elég sok mindent meg lehet tanulni, ha szeretnél (egyébként akkor is, ha nem). Ha sikerül a felvételi, akkor valószínűleg jó helyen leszel ott.

Én is a természettudományos osztályba jártam (bár biosz-matek faktra, és most nem reál irányban tanulok tovább - ez bizonyítja, hogy ott bármire felkészítenek, még ha az utolsó évben döntöd is el, hogy azt akarod).

Ha érdekel, mesélhetek részletesebben, nyugodtan kérdezz, bár talán jobban jársz valaki olyannal, aki kémiás irányba ment onnan.

2013. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves kérdező, ugye Debrecenről van szó. Mert ha igen akkor pár válaszoló félreérthette a kérdésed, mivel van egy F. M. nevű suli BP.-en is.

Na de hogy válaszoljak is: Ha a vegyiparhoz fűződő munkák mellett döntöttél, akkor mindenképpen a vegyipari. Egy jóbarátom is oda jár, vegyész akar lenni, és az elmondása alapján jó suli ha vegyész akarsz lenni.

Ha meg még nem döntöttél a továbbtanulást illetően akkor meg mindenképp a Fazekast ajánlom. Én is oda járok és nagyon tudom ajánlani, főleg a kéttant (bár az nagyon kemény, sokat, tényleg nagyon sokat kell tanulni) és a nyelvi előkészítő osztályt, mert ezekkel bárhol el udsz helyezkedni mivel a nyelvtudás már mindenhol alapkövetelmény és a fazék híres a nyelvoktatásról (is). Ha meg a nyelvek nem érdekelnek annyira akkor meg vannak reál osztályok amik nem annyira kemények. A fazék szerintem azért jobb mert ha el is mész mondjuk egy biosz vagy emelt matek szakra nem kell kitartanod mellette. Én infó szakos vagyok de cukrász akarok lenni és úgy vagyok vele hogy az informatika ma már mindenhol kell.

Szóval szerintem a Vegyipariba akkor menj ha kifejezetten ebben az irányban akarsz továbbmenni, Fazékba meg akkor ha másfelé akarsz orientálódni (na meg egy nagyon jó társaságba bekerülni :P )

Utóirat: Semmiképpen sem Ady!!!

2013. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ja és azt még hozzátenném, hogy a reál szakok a Fazékban, ha komolyan veszed és magas óraszámban tanulod, nagyon kemény, de viszont meg is érik ha azzal a tárggyal akarsz tovább foglalkozni. De mondjuk egy infó szakkal meg sokkal több felé mehetsz és nem kell megszakadnod érte.

Nyelvből meg főleg a spanyol az amit nagyon jól tanítanak.

2013. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!
2013. jan. 24. 19:06
 8/8 anonim válasza:
nincs is spanyol a fazekasban. oda járok
2014. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!