Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tegyek, hogy kiváló...

Mit tegyek, hogy kiváló fizikus legyek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát először is menny egyetemre, és ott tanulj fizikát, hogy melyik egyetemet válaszd az attól függ hogy mit akarsz tanulni, hogy az adott egyetemen milyen kutatás van. Ha például a kísérleti fizika érdekel és azon belül mondjuk a lézerek akkor Pécs (esetleg talán Szeged). Aztán tanulj, sokat. Az orvosisok sokat panaszkodnak hogy sokat kell tanulni, de csak azért mert nem voltak még fizika szakon. Amit főleg jó ha tanulsz (akár előre is), az a matek meg a programozás, a fizikát az egyetemen elmondják, de a matekot meg a programozást elszokták sumákolni, pedig azok is nagyon fontos részei a szakmának. Illetve még nem utolsó sorban jó ha ismered a szaknyelvet... az angol szaknyelvet.
2013. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon elkötelezettnek kell lenned, hogy ne add fel és minél előbb teljes terjedelmében át kell látnod a terulete és megérteni hogy olyan mennyiségű ismeret van már hogy ha profi akarsz lenni, sajnos ki kell valasztanod egy szűk teruletet, mert egy elet sem lenne eleg profin az egesz fizikara. A legfontosabb a tanulas, de nem az egysikú magolás, hanem hogy rájöjj a dolgok minél komplexebb összefüggéseire.


Előző valaszadotol csak azt szeretnem megkerdezni hogy a fizikat vagy az orvosit vegezte el eloszor es melyiket utana, es hogy miert nem volt megelegedve az elsovel. Mert bizonyara mindkettot elvegezte, hogy ilyen jol tudja azt amit az altala pocskondiazott orvostanhalgatok nem ti. hogy melyik a nehezebb.

2013. jan. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem pocskondiáztam, csak mindegyik orvoshantalgató ismerősöm folyton panaszkodik. Szóval csak ezért írtam azt is. Sajnálom ha esetleg máshogy jött le.
2013. jan. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szép napot!


Igazából már a fizika szakot elvégeztem a mesterit is, matekot és a programozást tényleg elsumákoltak, ennek ellenére megtanultam programozni :) matekot nem pedig világ életemben nagyon jó voltam...

Igazából leszeretnék lépni az országból, csak nyelvi gondjaim vannak még, mit javasoltok?

2013. jan. 14. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy döntsd el mit szeretnél. Ha csak pénzt, akkor lépj le ebből az országból, mert normálisabb országokban utcaseprőként is többet keresel és biztosabb a megélhetésed, mint itthon fizikusként.

Ha viszont valóban fizikus szeretnél lenni, a fizika mélyebb összefüggéseit megérteni, és nem csak a fizetés motivál, akkor maradhatsz itthon is, mert az itthoni oktatási szint szerintem felveszi a versenyt a külföldi egyetemek nagy részével, és a technikai felkészültség sem sokban marad el az ottaniaktól. Legfeljebb nekünk nincsen teraelektronvoltos részecskegyorsítónk.

2013. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az #5 válasszal. Hogy kiváló fizikus leszel-e, nem attól függ, hogy melyik országban képzed magad, vagy dolgozol (ettől talán kicsit, a fizika egyes ágaiban).

De ha megfigyeled, a kiváló fizikusok (és más tudományok művelői is) alapjában mindenre nyitottak. Tudják, hogy nem lehet kiemelkedő az ember kellő általános műveltség nélkül, mert minden mindennel összefügg. A nem szakbarbár, kiváló fizikusok (matematikusok, orvosok, vegyészek, biológusok,....) szórakozásképpen művelik a többi tudományágat, politikát, és kapcsolatokat építenek, főleg azért, mert tudják, a legfőbb ismeretforrás a másik ember. A kiváló természettudósok általában otthonosan mozognak a művészetekben is, mert tudják az emberi agyról, hogy a legjobb kikapcsolódás, pihenés forrásai.


És mindez igaz bármely más tudományágra is, a természettudományokat csak azért említettem, mert a fizika azok alapja.

2013. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Ismered a viccet?


Egy férfi,hegedűtokkal a hóna alatt zavartan nézeget az utcán,láthatóan keres valamit,majd megszólít egy mellette elhaladó járókelőt!


-Uram,hogy jutok el a konzervatóriumba?


Mire a másik fölényesen végigméri és csak ennyit mond!


-Gyakorolni,...sokat gyakorolni!


Viccet félretéve!Tanulj meg analógiákban gondolkodni és a fizika törvényeinek mélyén megtalálható ismereteket keresd meg más tudományokban!Ne szégyenlősködj,légy bátor és a hasonlóságokat nézd meg a művészetekben,filozófiában vagy,akár az emberi lélek mélyén és fordítva,az itt szerzett ismereteket mártsd meg a fizikában!

2013. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:)


Az a helyzet, hogy szeretnék jó szakember lenni és sokat keresni is, úgy érzem ez a kettő együtt itthon nem megy.

2013. jan. 14. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!