Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vettem egy űrteleszkopot és...

David222 kérdése:

Vettem egy űrteleszkopot és lenne egy-két kérdésem vele kapcsolatba? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy űrteleszkopom és az lenne a probléma hogy amikor beleteszem a barlow lencsét egyszerüen sötét lesz és ha bele rakok a barlowba még egy kisebb lencsét akkor meg végkép semmit! Eltudnátok mondani hogy ezt hogy kell használni mert még nagyon kezdő vagyok és hogy mit hogyan kell használni?


Válaszokat előre köszönöm!



2013. jan. 16. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Urteleszkopot biztos nem vettel, mert az a Hubble. :)
2013. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tessék. Ez a kép hátha segít. A távcső működését mutatja

[link]

2013. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a szomszéd csajt akartad vele bámulni, akkor rácsesztél.
2013. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az optikai tagok egyenként átlátszóak. :-D akkor valószínűleg arról lehet szó, hogy a fókusz nyújtásával egyre kevesebb területről jut fény a szemedbe, ami azt jelenti, hogy sötétebb lesz a látómező. De lehet a rossz fókusz miatt is esetleg. Holdat nézted? Vagy mire próbáltad?
2013. jan. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!