Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Shanon-féle entrópia a...

Az Shanon-féle entrópia a bizonytalanság mérőszáma, és az egyenletes eloszlás a legbizonytalanabb. Miért nem egy metrikus távolságfogalmat használnak, amivel az eloszlásnak az egyenletestől való eltérésének megadja a mérőszámát?

Figyelt kérdés
Miben jobb a logaritmikus képlet?

2013. jan. 18. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Logaritmus, tehát szorzás helyett összeadás, osztás helyett kivonás. Egyszerűbbek lesznek a képletek.
2013. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem érted a kérdésemet. A logaritmikus képlet nem ekvivalens átskálázással sem ahhoz, amit mondok, legalábbis szerintem. Én azt mondom vegyük az egyenletes eloszlástól való távolságot bármilyen metrikus távolságdefinícióval, ami lehet Euklidészi de bármilyen más hatvány is, vagy bármilyen monoton függvény.
2013. jan. 19. 09:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen logikus a felvetés, olvastam már hasonlót, ott az információelméletet felhasználva jutott hasonló következtetésre a szerző.
2013. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!