Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elakadtam a kémia házi feladat...

Elakadtam a kémia házi feladatban, pontosabban nagyon neki se tudtam kezdeni. Segitene valaki?

Figyelt kérdés

A kérdések: 1. Előfordul-e ionkötésen kívül kovalens kötés is az ionvegyületekben? Ha igen, hol?

2. Melyik az az ionvegyület, amely 35tömeg% nitrogént, 5,0 tömeg% hidrogént és 60tömeg% oxigént tartalmaz?

3. Egy ionvegyület 36,5tömeg% nátriumot, 25,4 tömeg% ként és ezen kívül oxigént tartalmaz. Milyen ionokból áll ennek a vegyületnek a kristályrácsa?


Előre is köszönöm:)



2013. jan. 21. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
2.:ammonium nitrite
2013. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Előfordulhat, ha például az ionvegyület egyik alkotója összetett ion, (SO4 2-, NO3-, PO4 3- stb.) mivel ezek olyan savmaradék ionok, amelyek hidrogén atommag leszakadásával keletkeztek, tehát az elektronok rajta maradtak, így elektrontöbblet alakult ki körülöttük, ami azt eredményezte, hogy töltést kaptak ezek a savmaradékok. És mivel a töltéssel rendelkeő részecskét ionnak nevezzük, ezért ezeket is. Bennünk a kovalens kötések viszont továbbra is megmaradtak. Ionvegyületre példa: NaNO3, CaSO4.


A többi rémületes egyszerű számítások. Ezzel nem fárasztom magam.

2013. jan. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Igen mégpedig az összetett ionokban.

Én megtenném hogy fárasztom magamat vele:

( tippem szerint ammónium nitrát lesz)

100 gramm vegyület 35 gramm nitrogén, 5 gramm hidrogén, és 60 gramm oxigént tartalmaz:

2,5 mol Nitrogént, 5 mol Hidrogént 3,75 mol Oxigént jelent

Osszuk el a 2,5-el az összeset


Kapunk 1 Nitrogén, 2 mol Hidrogén, és 1,5 mol Oxigént

Amiből a legkisebb egész számok

2 Nitrogén, 4 Hidrogén és 3 Oxigén

A tapasztalati képlet: N2H4O3, amiből tudjuk hogy Nh4No3 vegyületről van szó, azaz ammónium nitrától



3. Tipp nátrium-szulfát

100 gramm vegyület 36,5 gramm Nátriumot, 25,4 gramm ként, és 100-(36,5+25,4)=38,1 gramm oxigént tartalmaz

Ezekből csináljunk molokat ismét:

1,5869 mol, 0,793 mol Kén, és 2.38125 mol Oxigén

Osszuk el 0,793-al az összeset:

2 mol Nátrium 1 mol Kén,3 mol Oxigén

Azaz a tapasztalati képlet Na2SO3, ami most megyezik a valódival. A tippem nem volt helyes, tehát nátrium-szulfitról van szó.

Nátrium ionból, és Szulfit-ionból áll a kristályrácsa.

A mólokat remélem érted, hogy számoltam ki. Elővettem a periódusos rendszert, és elosztottam a tömeget a megfelelő elemek atomtömegével

2013. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!