Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire ismert, hogy miképpen...

Selender kérdése:

Mennyire ismert, hogy miképpen alakult ki az evolúció során a mitózis, meiózis, replikáció, transzláció és transzkripció rendszere?

Figyelt kérdés
Nincs ismeretem konkrétan arről, hogy hogy áll ezzel a kérdéskörrel pontosan a tudomány, és ahogy neten nézelődtem, nem nagyon akadtam értelmes írásba.

2013. jan. 28. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Szinte semennyire. Egyenlőre azt sikerült nagyjából feltérképezni hogy különböző fejlettségű élőlényeknél mennyivel mások ezek a rendszerek.
2013. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A replikáció, transzkripció, transzláció a prokariótákkal együtt, esetleg őket megelőzően már kialakult. Erre utal az, hogy az összes ma ismert élőlényben ezek a folyamatok pontosan ugyan úgy mennek végbe. Az elmélet az, hogy az RNS világban is létező folyamatok lettek a sejtbe becsomagolva:

[link]

[link]



A mitózis az eukariótákkal jött létre. A bakteriális genomreplikációból levezethető. A meiózis a mitózisnál (lehet, hogy) fiatalabb sejtmagosztódási folyamat, a mitózisból elvileg levezethető, de vannak olyan elméletek is, amik a bakteriális szexualitásból vezetik le. Ez a kérdés egyelőre nem tisztázott

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha lesz időm átnyálazom! ;)
2013. jan. 28. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!