Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen helyzetben hinnétek el...

Milyen helyzetben hinnétek el valakinek, hogy időutazó és a múltból jött? Milyen bizonyítékot fogadnátok el? És a jövőből jöttől?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 17:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Honnan veszed ezt? Miért pont az lenne az első, amiben te vagy...?
2013. febr. 1. 21:08
 12/17 Wadmalac ***** válasza:
63%

Múltból jött: adjon egy dinótojást, ami még nem záp.

Jövőből jött: a holnap húzandó lottóötöst kérem. Most.


:)

2013. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sz..Á.. válasza:

Ha a múltból jött, érdekelne, hogyan semmisült meg az időutazás módjának az ismerete.

Ha a jövőből jött... érdekelne az ok-okazat időbeli megfordításának matematikai modellezése...

2013. febr. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én alvó helyzetben el szoktam hinni az ilyeneket.

És nem is kell bizonyíték, elég, ha én tudom.

2013. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:

A kvantummechanika elméleti és kísérleti eredményei alapján egyre valószínűbbnek tűnik az a teória, hogy a múltat a jelen idejű megfigyelés hozza létre a megfigyelés pillanatában.

Ha ez igaz, az időutazás hagyományos gondolata értelmetlen, de abban az értelemben, hogy a jelen megváltoztathatja a múltat, illetve hogy egy múltbeli esemény lehet olyan, mintha előre tudta volna, mi fog történni a jövőben, nos így értelmezve az időben utazás MINDEN PILLANATBAN folyamatosan megtörténik és épp ez a normális folyamat.

Elég őrülten hangzik, de úgy néz ki, ez a helyzet.

2013. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
No ezt nem egészen értem.. Bocsi. Kicsit jobban megpróbálnád elmagyarázni? Nem a múlt a jelenre, hanem a jelen a múltra hat?
2013. febr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Wadmalac ***** válasza:

Egy esemény a jelenben határozhatja meg, hogy mi történt a múltban. Dobókockák a pohárban, leborítva az asztalra.

Megszokott gondolkodásunk szerint a pohár alatt már rendeződött, hogy melyik kockán mi van felül.

Hát a kvantumfizikában nem. Amíg le nem veszem a poharat és meg nem nézem az eredményt, addig a pohár alatt az ÖSSZES LEHETSÉGES KOMBINÁCIÓ OTT VAN. Bizonyos közvetett vizsgálatokkal megállapítható, hogy, most a hasonlatunkkal élve, a pohár alatt a megnézésig mindegyik kocka mind a hat oldala felül van egyszerre. :)

Ugye milyen dilisen hangzik?

2013. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!