Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugyanolyan lenne a másik...

Ugyanolyan lenne a másik világegyetem is, mint a miénk? (lent)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy pl. van 10 részecske, és mikor volt a nagy bumm, akkor tágultak, és szépen, lassan kialakult minden bolygó, galaxis... de, ha pl. lett volna neki ellentétesen ugyanolyan 10 részecske, ugyanolyan pozícióban mindegyik, ahogyan az első állt, és ott is egy nagy bumm bekeletkezett, akkor elvileg az ottani világnak is pont ugyanúgy kellene kinéznie, mint itt nem? Tehát arra gondolok, hogy ott abban a világban, most pont én írom ezt a kérdést, és a történelem is ugyanolyan, nem? Mert elvileg, ha ugyanúgy állt mind a 10-10 rész, és ugyanolyan szögben távolodtak el egymástól, ugyanúgy kell, hogy kialakuljanak a bolgyók, galaxisok, ugyanakkor az első egysejtűek, ugyanakkor az első ember, ugyanazok a tettek, és ugyanaz a történelem. Az oké, hogy az ember gondolkodik, és döntéseket hoz, de ha minden ugyanúgy kezdődött, akkor véletlen nem lehet (vagy de?), és akkor minden gondolatmenetnek is ugyanannak kellene lennie. Mi a véleményetek? Remélem érthető voltam.
2013. febr. 2. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát alapvetően téves az elképzelésed a világegyetem keletkezéséről, tehát az nem úgy volt, hogy egy csomó részecske partyzott egy helyen aztán történt a nagy bumm, amitől távolodni kezdtek, hanem maga a nagy bumm alkotta meg a részecskéket, a teret, és ezáltal az időt.

A gondolatmeneted, miszerint a világegyetem lendületének nullának kell lennie, teljesen jogos, azonban nem kell mélyen belemennem a kvantumfizikába, hogy megcáfoljam, azt a gondolatot, ami a te fejedben IS megfogalmazódott:

Hol van jelen pillanatban ez a térrész, ahol létezik egy ugyanilyen Föld?

A világegyetem átellenes pontján?

Vagy négyszög alakban helyezkednek el ezek?

Esetleg térben, mint egy kocka?

Vagy feltételezzük, hogy az univerzum teljesen gömbszimmetrikus, és akkor elvileg végtelen sok van a Földből, ami viszont azt eredményezi, hogy a Föld sem létezhet magában, ugyanis feltétlen össze kéne érnie egy másik földdel.

Ugyanis ha azt feltételezzük, hogy az ősrobbanás, és azt követő események olyan szabályosak voltak, hogy teljesen szimmetrikus lett az egész világegyetem, akkor nincs jogunk arra, hogy a gömbszimmetrián kívül másra gondoljunk, ami pedig ki van zárva.

2013. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha ez neked nem elég meggyőző érv, és próbálnál kiskapukat keresni, akkor elmondom, hogy a kvantuummechanika többféleképpen is meg tudja cáfolni az elméleted, továbbá a szimmetriának az ősrobbanás helyén kellene áthaladnia, ami viszont nem létezik, tehát az ősrobbanás nem hasonlít egy hagyományos robbanáshoz, tulajdonképpen a tér kialakulásáról beszélünk.

Ezt csak azért írtam le, mert az első válaszom nem tartalmazza a modern fizikai ismereteket, direkt azért, hogy bebizonyítsam, nincs rájuk szükség ahhoz, hogy józanul megcáfoljuk az elméletet.

2013. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nem voltál érthető.
2013. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!