Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugye a semmiből nem lehet...

Ugye a semmiből nem lehet előállítani energiát akkor hogy van a világegyetemben energia?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyag és energia mindíg volt és mindíg ugyanannyi.Én nem értem miért nem lehet ezt megérteni.Az ősrobbanás nem azt jelentette hogy a semmiből lett valami hanem csak egy robbanásszerű változás volt.Semmiből soha nem lett anyag és energia.A Nap is ki fog hűlni mert az energiáját átadta máshova.Pld a legtöbbet épp a földnek.A földön levő és felhasznált energia az utólsó grammig a napból származik.
2013. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az anyag és energia egymásba alakúl. Anyag az ősrobbanás után keletkezett, előtte nem létezett ilyen fogalom. Az ősrobbanás előtt a semmi alkotórésze az energia volt.
2013. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudja senki, hogy a világeyetem miért nem üres (se energia se anyag). Bár ez nem is egy tudományos kérdés... Esetleg valami egyenletől talán egyszer majd kijön, hogy mennyi energiának kell lennie az ősrobbanáskor... abból meg majd keletkeznek az elemi részecskék.


"A földön levő és felhasznált energia az utólsó grammig a napból származik."

Az uránban tárolt energia nem, az egy korábbi csillagban keletkezett.

2013. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

"Ugye a semmiből nem lehet előállítani energiát akkor hogy van a világegyetemben energia?"


Végtelenül egyszerűen feloldható ez az ellentmondás. Az energia mindig is megvolt, nem pedig teremtette/előállította valaki. Történet vége.

2013. febr. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%
Az ősrobbanás előtti állapotról nemigen tudunk kijelenteni semmit. Így azt sem, hogy energia ne lett volna. Ha pedig nem TUDJUK, hogy ne lett volna, akkor nem mondhatjuk, hogy a semmiből lett. Ennyi a logikai része. A többi már csak elmélet.
2013. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Van olyan modell is, amely szerint a világegyetem összenergiája pont nulla.

Egyébként meg anyag folyamatosan keletkezik a semmiből:

[link]

2013. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

>Egyébként meg anyag folyamatosan keletkezik a semmiből


Bár értem, hogy mire célzol, azok számára, akik nem tájékozottak a témában, a kijelentésed félrevezető lehet. Virtuális részecskékről a kvantumtérelméleten belül, a perturbációelméletben beszélnek, ahol a ("valódi" és "virtuális") részecskéket a kvantummezők lokális gerjesztett állapotainak tekintik. A valódi részecskék közti kölcsönhatásokat ideiglenesen létező, spontán kialakuló és megsemmisülő virtuális részecskékkel modellezik, ezek a részecskék csupán a kölcsönhatások kiszámításakor jelennek meg, létezésük, valódiságuk nem tudományos, hanem inkább filozófiai kérdés.


Valaki említett már azt az elméletet, mely szerint az univerzum összenergiája nulla, ez jó, ezen kívül szerintem érdemes utánaolvasni az anyag-energia egyenlőségnek (a híres E=mc^2).

2013. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát igen de egyszer mindennek létre kellet jönnie olyan nincs hogy csak valami van mindíg...
2013. febr. 5. 15:39
 9/9 A kérdező kommentje:
igazából szerintem az a legnagyobb baj hogy az emberi agy nem tud olyat elképzelni hogy semmi
2013. febr. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!