Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen szakmák valóak nekem?...

Milyen szakmák valóak nekem? Imádom a földrajzot, a Föld-történetet, meg az általános földrajzot, és a biológia állat, -és növényzet (, , éghajlat") ágát.

Figyelt kérdés
Nem szeretem a matekot, fizikát, és a kémiát sem igazán, de az még elmegy...Mindig azon töröm a fejem, milyen szakma való nekem, ha a növényzet, állatvilág, és úgy egyáltalán a természet érdekel...ahol pl. terepre lehet menni, vizsgálni az állatvilágot, az éghajlat változásait, és a növényzet alakulását...Kérlek mondjatok ehhez közel álló szakmákat...(például a tengerbiológia, és a geológia kivételével) Vagy egyszerűen azokat a szakmákat soroljátok fel, amelyek a: biológia (állat-növény részleg) és földrajz tantárgyakon alapulnak, mert akkor rákeresek én a neten...

2013. febr. 5. 20:34
 1/10 dieta válasza:
Geologus.
2013. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 belapus ***** válasza:

Attól tartok, hogy a "nem szeretem" tárgyakat nem fogod tudni elkerülni:


[link]

2013. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Keress egy gazdag pasit, majd ő eltart, és hagyd a fenébe a szakmákat.
2013. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tiszta környezettan. :)

[link]

2013. febr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vixmajor válasza:
100%

Az ideális szakma számodra Gerald Durell szakmája (természetjáró, kihalófélben levő fajokat gyűjtő, ezek túlélésén dolgozó ember volt) lenne, amivel csak egy a bökkenő: több pénzt emészt fel, mint amennyit hoz a konyhára (egyébként ha érdekel ez a téma Gerald Durell szinte bármelyik gyűjtőutas könyvét ajánlom figyelmedbe: Állatkert a poggyászomban, Részeg erdő, Noé bárkája, Aranydenevérek, rózsaszín galambok, stb.)

Amennyiben a földrajz jobban érdekel a biológiánál, és esetleg pénz is szeretnél keresni vele ajánlom a geodéziát, topográfiát. Ezek a térképkészítéssel, területfelméréssel foglalkozó ágak, és elég sok időt kell tölteni terepen, ahol az ember a természetben lehet, viszont pénzt is lehet vele keresni, ha az ember megtalálja a helyét a világban. Persze ezekhez is kell egy kis adag matek, de a mai világban annyira gépesítve vannak ezek a szakmák is hogy a mateket nagyjából ők végzik helyetted.

2013. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Akkor leginkább a földrajz-biológia/környezettan tanár lesz a neked való. Ha tanítani nem akarsz, akkor geográfus, biológus, zoológus, talán még egy környezetmérnöki vagy agrármérnöki is belefér. Mehetsz földtudományi szakra, ott majd szakosodhatsz meteorológusnak, geológusnak, geofizikusnak, térképésznek.

Munkahely és kereset szempontjából az utóbbiak tűnnek jónak,azonban a matekot, kémiát és a fizikát nem tudod elkerülni, de nem leküzdhetetlen akadályok ezek sem. Sőt, én főiskolán és egyetem megszerettem ezeket a tárgyakat, mert elkezdtek érdekelni.

Szerintem földrajz+biológia+kémia = geológia (leginkább).

2013. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtök válaszát! :)
2013. febr. 10. 15:46
 8/10 imco ***** válasza:
Ha még a kémia azt mondod elmegy akkor jöhetsz geológusnak, de egyébént esetleg egy erdőmérnökivel próbálkozz.
2013. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Geográfus, azon belül környezetkutató! Az való neked, az a legjobb. Én is azt tanultam, most pedig egy nagy nemzetközi természetvédelmi alapítványnál dolgozom, és minden nap hálát adok a sorsnak, hogy végül nem mérnöknek mentem. Túl sokat nem keresek, de megélek, sokat utazhatok és rengeteg különleges emberrel találkozom.
2013. márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha az éghajlattal akarsz foglalkozni, oda rengeteg matek, fizika kell, sok sok egyenlet, nem elég az hogy "milyen szép felhő"
2013. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!