Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagász vagy asztrofizikus...

Csillagász vagy asztrofizikus legyek? Nagyon szeretem a fizikát és a matekot is, és nem tudok dönteni. Szerintetek melyik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 12:27
1 2
 11/16 Szecsői Tibor ***** válasza:
A csillagszerkezetekhez határozottan jobb a csillagász szak. Kétségtelenül statfizre, magfizre, meg (magneto)hidrodinamikára épül az egész, de az azon a szakon elég részletesen tárgyalt, és specializáltan, pont erre a területre koncentrálva. A kozmológiához lehet, hogy tényleg célszerűbb az asztrofiz., de ebben nem vagyok biztos.
2013. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy amióta én ott végeztem, azóta megreformálták a tanítást. Nálunk még az volt a helyzet, hogy harmadévtől lehetett szakosodni csillagásznak, és bár voltak nekik külön tárgyak, a keményebb matek a hagyományos fizikus szakon volt. Kozmológiához pl. nagyon is kell ált. rel., azt sima csillagásznak meg nem feltétlenül kell tudni, ha nem azzal akar foglalkozni. A csillagszerkezetekhez meg igencsak hasznos, ha valaki tanult magfizikát, részecskefizikát, stat. fizt. és hallott már elfajult állapotokról, és valóban, magnetohidrodinamika sem árt. Ezeket annak idején aszrofizben mind fel lehetett venni.
2013. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szecsői Tibor ***** válasza:

Biztosan most is fel lehet venni asztrofiz. szakirányon a szükséges tárgyakat, de szerintem a 6 félév asztrofizika elég jól lefedi a statfiz, magfiz, mhd azon részeit, ami szükséges a csillagfejlődéshez/csillagszerkezetekhez. Sőt, azt hiszem, az mhd csak speciként jelenik meg mindenhol, kivéve Csillagász MSc. Persze gyanítom, hogy felvehetők fizikus szakon is a csillagász tárgyak, mint specik.

Viszont az biztos, hogy ha valaki kozmológiával foglalkozna inkább, annak az egy félév áltrel, ami most kötelező Csillagász MSc-én, meg a két félév kozmológia jó eséllyel keves lesz...

Az meg még most is igaz, hogy fizikus szakon valamivel keményebb a matematikai alapozás (bár a csoportelmélet pl. már ott is csak választható), a fizikai főleg (elmfiz tárgyak 4 kreditesek 2 helyett).

2013. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Fizikus legyél
2016. júl. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Na. Asztrofizikus lettél?
2021. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 EagleHUN ***** válasza:

Eltelt elég sok év a kérdésfeltevés óta.

Érdekelne minket végül mi lettél kérdező?

2021. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!