Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi a földrajz? Mi...

Szerintetek mi a földrajz? Mi a földrajz célja? Mit csinál egy földrajzos? Mit gondoltok mások szerint mit csinálhat egy földrajzos?

Figyelt kérdés
Ez egy kutatási munkához kell, illetve érdekel hogy mint gondolnak egy földrajzosról.

2013. febr. 16. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Semmit ő egy megvetendő leköpendő léhűtő ,a társadalom söpredéke .


Én ezt gondolom :)

2013. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Doruss ***** válasza:

A földrajznak több ágazata van, én személy szerint jónéhányat fölöslegesnek találok.

De van jó része is, pl. a természetföldrajz, ami azzal foglalkozik, hogy a különböző felszíni formák, természeti jelenségek stb. hogy képződnek.

Aztán van még településföldrajz (ami szerintem úgy hülyeség ahogy van, de ez mellékes), társadalomföldrajz meg népességföldrajz (ez a társadalom rétegződésével, történetével, az embertípusokkal stb. foglalkozik) meg még van néhány.

Földrajzot (is) tanul az, aki például erdőmérnök, vízgazdász, környezetmérnök, meteorológus lesz.

Szerintem egyébként a földrajz jó dolog, de vannak részei, amelyek amolyan "holt tudományok". Ez alatt én azt értem, hogy most oké, hogy megállapítom egy városról, hogy ez egy sakktáblás szerkezetű, pénzügyi központ funkciójú állandó település, de ez időfecsérlés, nem viszi előbbre a világot.

2013. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reflektálva az előzőekre: A földrajz nem arról szól, hogy ránéek a térképre és megállapítom, hogy sakktáblás szerkezetű, meghogy megtanulom, hogy hol van nehézipar. Ez az iskolás szint. A matematikusok sem törteket adnak össze, ez ugye vili?


A földrajz célja az, hogy felfedje és értékelje a természeti és a társadalmi rendszerek közti összefüggéseket.


Mit csinál egy földrajzos? Pl. megmondja előre, hogy ha kivágjuk az erdőt azon a hegyoldalon, akkor a következő felhőszakadáskor elviszi az eső a falut. :)

2013. márc. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
"A Földrajz az, amit a földrajzosok csinálnak"
2013. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!