Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ausztráliai erszényes farkast...

Ausztráliai erszényes farkast mikor sikerül klónozni szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon fontos lenne az újrateremtése, mert az ember volt az oka a kipusztulásának a 20. század elején, ráadásul egy rendkívüli állat volt, Ausztrália egyetlen nagy erszényes ragadozója, miután az erszényes oroszlán 10 ezer éve kipusztult...

2013. febr. 17. 12:52
 1/6 anonim válasza:
100%
Több éve keresik azt az állatot amelyiknek a DNS rendszere nagy mértékben hasonlít az erszényes farkashoz.Ha találnak ilyen állatot akkor már csak mesterségesen meg kell termékenyíteni a lefagyasztott erszényes farkas embrióval.
2013. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogják tudni klónozni, nem lesz meg soha a DNS-e. De ha meg is lenne, akkor is csak egy példányt tudnak csinálni egy DNS-el, úgyhogy szaporítani úgysem tudnák, max ugyanazt a példányt többször legyártani.
2013. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A dns lánc megoldható, alkoholban jópár példány vár a hasznosításra, a többféle "példány" dns nem gond. a baj az hogy nincs még meg a teljes lánc, illetve ha idős állat dns e kerül a petébe az újszülött állat sejtjei öregek lesznek. Ezért szokás embrionális sejtet elrakni ha pl őssejt módon akarnak egy embernek tüdőt klónozni. Egy hatéves állat klónja szintén hat évesnek számít ha a várható élettartamot nézem. Tehát a már nem szaporodóképes állat klónja csak kísérletnek jó, tenyésztéshez már nem. Sajnos nem olcsó a dolog tehát 10 év körülre jósolom. A mamut klónozásnál jóval régebbi és töredezettebb dns volt és ezért nem jött össze. A jurassic park féle dínóklónokkal meg az a gond hogy a kövületben nincs vagy nagyon kevés dns van. De ha tudjuk hogy hogyan kéne működni egy állatnak akkor a saját verziónkat megírhatjuk belőle. Pl: tudom hogy az oroszlán ragadozó, macskaféle, sárga, tudom a tömegét, a többi macska működését, hőmérsékleti és vízigényét, ezért elvileg rengeteg melóval megteremthetem az oroszlán mesterséges változatát ami lehet hogy nem lesz képes szaporodni az eddigi macskákkal de életképes lesz. Más kérdés hogy semmi értelme. De különféle vegyületek gyártására programozott bacik már vannak. GMO növények szintén vannak. Persze a baktériumok egysejtűek és itt akárcsak a növényeknél csak pár tulajdonság változott a fő kód maradt a gyári. Más dolog megtervezni egy alkatrészt egy létező gépezetbe mint az egész gépet "szovjet kémkedés" elven kifejleszteni. (Ruszkik módszere volt: lőttek egy fotót egy repülőgépről, odaadták a mérnököknek hogy tudjuk hogy kívül így néz ki ti meg találjátok ki hogy belül hogy nézhet ki és építsétek meg üzemképesre... mivel volt idejük pénzük és elég emberük a melóhoz ez néha sikerült.)
2013. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ghost12 válasza:
Hát sztem nem is kell klonozni mert álitólag még nem halt ki teljesen ugy hogy nem hogy inkább erősebben keresnék! mint hogy valamilyen eltorzult lényt hozzannak világra
2013. okt. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Így van szerintem sincs szükség még a klónozásra mert valószínű hogy élnek még, de ha mégis arra lenne szükség akkor pár éven belül!
2013. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én amikor megláttam őket, azt mondtam, tündériek, és gyönyörűek voltak, nem halhattak ki.


Utána is olvastam!


A tasmán tigris legközelebbi rokona a tasmán ördög, akiről mint tudjuk, egy 20 éve történt rákos fertőzés miatt kihalt a populáció 80%-a. Rajtuk kéne kísérletezni, de a kihalás szélén vannak, ahogy a legtöbb más erszényes is nagyon sebezhető, tekintve, hogy nem tudnak hova evolulálni. Nekik pár évtizeden belül bealkonyul, a kihalás természetes dolog, az erszényes farkas is azért halt ki, mert fogságban nem tudott szaporodni. Ha ez van, akkor valami már nem oké, mert még menthető lett volna, de alkalmatlanná vált a faj arra, hogy itt éljen.


Nagyon sajnálom, és fáj a szívem ,amiért ez lehetetlen, és ennek ellenére az életcélom, hogy a kihalástól állatokat mentsek meg, és ha lehet, feltámasztom az erszényes farkasokat is, de csak ha más fajokat nem fogja kipusztítani a kísérletezés.


A kedvenc állataim, remélem, egy nap meglesz a gén, amivel lehet őket klónozni!


- 14 éves okoskodó kölyök, biológus lesz, ha nagy lesz

2014. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!