Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A perceptron csak "supervised...

A perceptron csak "supervised learning" megvalósítására alkalmas, vagy lehet tanító nélkül is alkalmazni valahogyan?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha a perceptron modell nem is, de a neurális hálók biztosan taníthatóak pl genetikus algoritmussal is, ha nem tudod ugyan, hogy mi a helyes output az inputokra, de meg tudod mondani, hogy egy modell mennyire "jó".
2013. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és van olyan ami lokális és nem kell kivűlről beleszólni?
2013. febr. 19. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

ja lehet félreérthető voltam, nem neked, mint embernek kell megmondani hogy mi mennyire jó, hanem egy fitness-függvénnyel kell megadni. Tehát, ha nem értettelek most félre én is, a genetikus algoritmusos módszerhez se kell kívülről beleszólni. (Tehát a genetikus algoritmusos módszer nem felügyelt)


Elég fun példa erre pl ez: http://www.youtube.com/watch?v=0Str0Rdkxxo

A fitness az az, hogy milyen sokáig jut el az autó. Tehát nem kell felügyelni, a neurális háló a megfelelő inputokra (az 5 szenzora, ami nézi hogy milyen messze van a fal) előbb utóbb megtanulja a megfelelő outputot (fék-gáz-kanyarodás).

2013. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de ez lokális? azaz minden apró része, neuronja lokálisan értékel ki egy lokális fittness függvényt? Mert ha van egy globális fittness függvény, és annak az értéke minden neuron számára hozzáférhető és számítható, az teljesen más. Egy ilyen rendszer nem lehet modellje egy valódi agynak, ami lokális szabályok alapján működik.
2013. febr. 20. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja úgy nem az. :( A genetikus algoritmus inkább az ösztönöket szimulálja, olyan értelemben viszont lehet modellje az igazi agynak. De az, hogy hogy tanul az agy új dolgokat, sztem még mindig rejtély, bár konkrétan ezzel a témával nagyon sokat nem foglalkoztam.
2013. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!