Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szénsavas vízben feloldott...

A szénsavas vízben feloldott mészkő, azaz a CaCO3 + H2CO3 -> Ca (HCO3) 2 végterméke miért oldódik jól vízben?

Figyelt kérdés

Tehát így már képes anionra és kationra disszociálni, vagy a hidrogénkötés miatt képes kapcsolódni a vízhez?

Tehát a kérdés, hogy egyben marad, és molekulaként oldódik, vagy szétesik ionokra?

Ha szétesik, akkor miért? Tehát miért nem esik szét akkor a mészkő alapból miért nem esik szét? Tudom, hogy nem teljesen ionos jellegű, de akkor ez sem, mégis szétesik. Talán azért, mert a HCO3+ csak egyszeresen pozitív, és nincs köztük akkora vonzóerő, mint az ionrácsban?

Lécci segítsetek :P


2013. febr. 21. 19:49
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Eleve kissé jobabn disszociál, ugyanis a két anion egymásra némi taszítást is kifejt, másrészt a hidrogénatomok miatt gyenge hidrogénkötés is jelen van benne.
2013. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2013. febr. 21. 20:59
 3/3 anonim válasza:
Elnézést, látom hogy ez a kérdés már több mint 5 éves, de én csak most olvastam el, és nem tudok elmenni mellette, hogy a HCO3 ion nem egyszeresen pozitív, hanem egyszeresen negatív töltésű. HCO3-
2019. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!