Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Kárpát-medence tényleg a...

A Kárpát-medence tényleg a Föld egyik legélhetőbb területe?

Figyelt kérdés

2013. febr. 26. 02:21
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Igen csak a mai Magyarország területe 28 millió embert lenne képes élelmiszerrel ellátni.

Hatalmas vízkészletek vannak, és az adottságok miatt nagy a genetikai változatosság. A növények például nagyon hamar alkalmazkodnak az itteni körülményekhez.

2013. febr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ráadásul nagy a megtermelhető növények választéka is, talán nincs még egy olyan pontja a Földnek, ahol ennyire változatos a megtermelhető haszonnövények palettája. Rengetegféle zöldség, gyümölcs, gabonanövény érzi jól magát nálunk.
2013. febr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Nem igaz! Ezt csak a Jobbik találta ki.

Hiába van a földben termálvíz készlet. Azt sem meginni, sem öntözésre nem lehet használni.

A talajvíz is egyre mélyebben van, a fúrott kutakat is egyre mélyebbre kell ásni, hogy öntözni lehessen.

Az utóbbi évek időjárása is kedvezőtlen az eddig őshonos termények megtermeléséhez. Vagy aszály van, és azért nincs termés, vagy túl sok az eső.

Az időjárást pedig nem lehet szabályozni.

2013. febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Ez a világon mindenhol így van!
2013. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

A politikát minek ebbe bele keverni? Én az egyes válaszoló vagyok történetesen öntözési szakértő. Pont egy olyan konferencián beszéltünk erről szakemberekkel amin az aszályról és a hazai szélsőséges időjárásról volt szó.

Adatokat elemeztünk és biológiai szempontból tanulmányoztuk az egyes növényeket, alkalmazkodásukat és a többi tényezőt.

A Kárpát-medence pedig nem csak hazánkra korlátozódik.

Csak nálunk van 52 körte fajta, míg az egyesült államokban néhány. Pont azért mert a terület változatos és a növények alkalmazkodtak az eltérő területi viszonyokhoz.

Máshol is vannak például összefüggő síkságok, de azok termőképességük is adottsága alapján nem annyira kedvezőek.

Én pedig nem termál vizekről beszéltem. Ettől még az aszály valóban súlyos gond, ahogyan a szélsőséges időjárás is. Szerencsére azonban van jó néhány növény ami nálunk ezt bírja vagy ehhez alkalmazkodott.

Totál politika mentes vagyok, nekem mindegy ki mit talál ki. Mi szakmai szemmel néztük a kérdést hazai szakemberekkel, több szempontból Ezek alapján valóban a föld egyik legélhetőbb területe. Ez viszont nem azt jelenti, hogy nincs több ilyen terület a föld nevű bolygón. Azt sem jelenti, hogy neked nincs igazad a szélsőséges időjárással vagy esetleg a kutakkal vagy öntözéssel kapcsolatban. Ez azonban globális probléma ugyanis a föld időjárása változik. A világon vannak olyan tavak amelyek csak nem kiszáradtak az öntözés miatt.

Tök mindegy milyen a politikai vagy a gazdasági helyzet, attól még földrajzilag és biológiailag a Kárpát-medence egész jó hely.

2013. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
81%

"Csak nálunk van 52 körte fajta, míg az egyesült államokban néhány"


Ugye ezzel nem akarod azt állítani, hogy a Kárpát-medencében változatosabbak a viszonyok mint az egész USÁban?

2013. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os nem azt akarom mondani.

Azonban terület arányosan kellene nézni ezt a változatosságot. Bár náluk biztosan több fajta mérges kígyó van mint nálunk. Nálunk meg körte fajta van több. Csak mondtam egy példát. Ugyanakkora területre vetítve arányaiban nagyobb a változatosság.

2013. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

"A Kárpát-medence tényleg a Föld egyik legélhetőbb területe?"

Nem rossz hely, de amúgy semmi extra.

2013. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 2xSü ***** válasza:
100%

#1: „Hatalmas vízkészletek vannak”


Ez egyik oldalról kétségtelenül igaz.


A másik oldalról viszont sajnos vagy nem sajnos, de a vízkészlet egy jelentős része „import”, a folyók a határon túlról érkeznek. Ez kiszolgáltatottá is teszi a vízháztartásunkat, mint arra a vízlépcső vagy a Tisza ciánszennyezése sajnálatos módon rá is mutat.


De összességében a klíma jó, jelenleg minden környezeti tényező kedvezően áll rendelkezésre. Gondolj bele, szép az Aplok is persze, de jóval nehezebben megművelhető terület. Szóval tényleg előnyös területen sikerült hont foglalnunk.

2013. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!