Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biokémia - enzimkinetikai...

Biokémia - enzimkinetikai számolás? Segítesz?

Figyelt kérdés

Az A és B enzim aktivitásának meghatározásához 100-100 mikroliter szérumot 10 percig inkubálunk 1-1 ml végtérfogatú reakcióelegyben. A produktumok színes vegyületekké alakításához a reakcióelegyhez az A enzim esetében 2 ml, a B enzim esetében 4 ml reagenst adunk, majd a mintánkat fotometráljuk. Mindkét oldat extinckója 0,36 (1 cm rétegvastagságban). Az A enzim színes produktumának moláris extinkciós koefficiense 7,2 x 10^4, a B enzimé 1,2 x 10^4. Hogyan aránylik egymáshoz a két enzim aktivitása a szérumban?

1) A és B enzim aktivitása azonos

2) A enzim aktivitása 3-szor nagyobb,mint a B enzimé

3) B enzimé 5x nagyobb, mint A-é

4) A-á 10x nagyobb, mint B-é

5) B-é 10x nagyobb, mint A-é.


Sehogy nem boldogulok vele. Köszöntem :)



2013. febr. 28. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes feladat.... :-D


Szóval mit tudunk:

1) A bemért enzimmennyiséget valójában nem ismerjük, hiszen nem tudjuk az enzimek koncentrációját a szérumban. :-D

2) A bemért szérummennyiség azonos.

3) A végtérfogat azonos.

4) A végső abszorbancia érték azonos.

5) A két termék moláris ext. koefficiense között 6x különbség van.

6) A fotometrált térfogat az egyik esetben 3ml a másik esetben 5ml (1+2 illetve 1+4ml)


A Lambert-Beer törvény alapján az B oldatban a koncentráció 6 szorosa volt az Á-énak. Ugyanakkor a B oldatot jobban meg is higítottuk!! (Az A-t 3, a B-t 5szörösére!) Ha az ötször meghigított oldat koncentrációja 6x akkora, mint a 3x meghigított oldaté, akkor az eredeti oldatban a koncentrációk között 1oxes volt a különbség, a megoldás tehát: 5).


(De meg kell jegyezni, hogy nem tudunk semmit a bemért enzimmennyiségekről, mivel az is lehet, hogy A enzimből 2ox kevesebb van a szérum egy ul-ében, mint Bből, azaz valójában az A enzim aktivitása 2x akkora, mint Bé.)

2013. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

őőőő... :D

'Ha az ötször meghigított oldat koncentrációja 6x akkora, mint a 3x meghigított oldaté, akkor az eredeti oldatban a koncentrációk között 1xes volt a különbség, a megoldás tehát: 5)"

Na itt kicsit elvesztettem a fonalat, vagy hülye vagyok, vagy fáradt :D (vagy mindkettő:) Ez hogy is jön ki ez az egyszeres?

2013. febr. 28. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, kimaradt egy nulla. Tehát a különbség tízszeres. Bocs.


A számítás pedig:


A konc: 1 egység, 3x higítás előtti koncentráció: 3

B konc: 6 egység, 5x higítás előtti koncentráció: 3o

2013. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
na, nekem is a 10 jött ki:D Óó, köszönöm nagyon!
2013. febr. 28. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!