Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a matematikában...

Mit jelent a matematikában egy vékony vízszintes vonal egy szám, pl. a 8-as felett?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan hol láttál ilyet?
2013. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy 8-os matek könyvben, egy olyan feladatban, ahol a gúla paramétereit kell számolni.

Meg van adva:

Alapél (cm): 8 (itt van fölötte a vonal)

Oldalél (cm): 5

Testmagasság (cm) ki kell számolni

Felszín (cm2) ki kell számolni

Térfogat (cm3) ki kell számolni

2013. febr. 9. 12:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Az elmaradt, hogy ez egy négyzet alapú szabályos gúla.
2013. febr. 9. 12:47
 4/10 anonim válasza:

Szerintem nyomtatási hiba lesz.

Ha nagybetű felett van, akkor az komplementer halmazt jelent. Szám felett szerintem semmit.

2013. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erre már gondoltam én is, de ezekkel a számokkal nem lehet számolni, mert odáig lehet jutni, hogy egy mínusz számból kéne gyököt vonni, amit nem lehet, mert csak pozitív négyzetszámok vannak.
2013. febr. 9. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Az adatokban valami nem stimmel, mert ha négyzet alapú, és oldalélének hossza 8 cm, akkor Pitagorasz tételével gyök(8x8+8x8)= 11,31 az alaplap átlójának hossza, ami több, mint a gúla két oldalélének hossza. Vagyis ez egy olyan "gúla", aminek az oldallapjainak csúcsai nem érn(én)ek össze, vagyis nem gúla.
2013. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hozzáfűzés az előttem szólókhoz: ha betűsorozat felett lenne, akkor azt jelenti, hogy összeolvasni kell, nem szorozni. Pl. ha a=2, b=3, c=5, akkor abc magában: a*b*c=30, felülvonással abc = 235.


De itt erről sem lehet szó, szerintem is nyomtatási hiba.

2013. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az esetleg felmerülhet, hogy a gyökvonás jele van ott, csak az elejét lefelejtették?
2013. febr. 9. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet az is. Ha úgy kijön egy viszonylag szép szám, akkor valószínűleg az.
2013. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az valószínűleg a konjugált lesz.Ez komplex számoknál van,pl akkor,ha -8 gyökét keresed.Ahhoz mondjuk nem kell a konjugált,hogy ezt megmondd,mert ennek két megoldása van,ezeket fel lehet írni úgy,hogy 8*i^2,mert i^2=-1


Ha tanultál komplex számokról,akkor tudni fogod,de ha nem akkor szerintem hagyd a fenébe.

2014. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!