Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan melegíti fel a Nap a...

Hogyan melegíti fel a Nap a Földet?

Figyelt kérdés

Mármint adott a Nap és adott a Föld, valamint a köztük lévő űr ami elhanyagolható számú részecskét tartalmaz.

A hő ugye a részecskék gyors mozgása és a részecskék ütközésük révén terjed a hő, de az űrben gyakorlatilag nincs anyagi részecske, így ilyen módon szerintem nem adódhat át a Nap hője a Földnek, de mégis ez történik.

Az egyetlen lehetséges megoldás gondolom a foton maradt ami vákuumban is terjed. Ha a foton felelős a földi részecskék rezgéséért akkor gondolom impulzust adott át nekik, viszont ehhez a fotonoknak is lendülettel kell rendelkezniük ami nem lehetséges a klasszikus értelemben vett impulzus és impulzusmegmaradás értelmében, hiszen ha I=m*v és a fotonoknak 0 a nyugalmi tömege akkor i=0*c=0.


(Vannak ötleteim például az atomok gerjesztése, vagy hogy a nagy sebességnél a foton talán szerez tömeget, de egyiket se tudom alátámasztani esetlen a c=gyök(E/m), de ez is csak találgatás. :) )



2013. márc. 1. 18:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Mami, nem kötözködésből mondom, de ezt a sok sületlenséget kár volt hozzáfűzni egy megfelelően kivesézett, több mint egy hónapja "lezárt" kérdéshez. Honnan szeded ezt a sok maszlagot?
2013. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Dubi ***** válasza:
2013. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

honnan szedem egy valamikor tanultam kettő, ehhez hozzáadtam a saját tapasztalásaimat.


A univerzumi térből ebben benne van a Napunk is protonok kb 90 % ban, alfa részecskék kb. 8-9% ban és nehezebb atommagokból kb 1-2% ban érkezik hozzánk sugárzás.

ezeknek a részecskéknek az energiája átlagban 10000 millió (!) elektronvolt.


Ehhez írtam azt a példát (igaz lehet nem jól emlékeztem, hisz ha jól számolom kb 40 évvel ezelőtt hallgattam Öveges prof előadását amiben erről beszélt) hogy ha ugy gondolunk rá mint energia nagyságára, annak hatására, akkor pl.egy 10 grammos puskagolyó a kozmikus részecske sebességével haladna és becsapódna az óceánba, akkor bizony minimum az egyharmada felforrna. Vagy is akkora energiát képez amivel legalább 1 millió évre fedezné a világ fűtéséhez szükséges energiát!


S ha már itt tartunk hogy sületlenségnek gondoljátok azt amit írok-- azon még nem gondolkodtatok el hogy sületlenséget tanítanak nektek-- például a Földünkkel kapcsolatban, geófizikából?

2013. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

De, valószínűleg... :-/


Azok a kozmikus részecskék, amikről Te beszélsz (protonok, héliummagok), tipikusan a koronakilökődések, napkitörések, napviharok alkalmával hagyják el a Nap felszínét, és napszél képében érkeznek a Földre. Ezek a részecskék nagyjából 20-30 óra alatt teszik meg a 8 és fél fényperces távot, így még elég messze vannak a relativisztikus sebességtől. Ilyen mozgási energia mellett a 10 grammos puskagolyód egy vödörnyi vizet sem tudna elpárologtatni, nemhogy egy harmadnyi óceánt. Ne keverd össze az elektromágneses sugárzást a napszéllel.


40 év alatt rengeteget fejlődött a kozmológia és a magfizika. Jó lenne ha frissítenéd a tudásod, mert 40 évvel ezelőtti adatokból és ismeretekből ma már nem igazán lehet racionálisan építkezni. Ezt nem bántásként írom, ezek a tények.

2013. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hisz az a kérdésed Kérdező, "Hogyan melegíti fel a Nap a földet? és akkor még nem is hoztad szóba az univerzumi energia részecskéket igaz?


S mit tanítanak Nektek? Hogy a Földünk valamikor forró volt és az a vékony réteg amin élünk azóta hűlt ki....

ez pedig NEM IGAZ!! A Föld kihűlt volt és belülről melegszik át fokozatosan kifelé haladva, épp a kozmikus nagy feszültségű részecskék közül nagyon sok a az agyát is átzúgja, beindítva az elmúlt több milliárd év alatt egy belső felmelegedési folyamatot.


Igen a tömeget illetően tévesen írtam, de már elpöttyentettem amikor eszembe jutott, hirtelen másra asszociáltam.


ahogy növekszik egy részecske energiája, úgy növekszik a tömege illetve a sebessége-- de a fénysebességét nem haladja meg legalábbis valamikor így tanultam-- de ha saját absztrakt dolgaimat veszem alapul, akkor bizony az eddig megállapított fénysebesség határa (300 000km/mp) még megdőlhet idővel...!


a fénysebességet megközelítve ezen a határon már nagyon magas a feszültsége egy elektronnak és ilyen lehet valószínűleg egy fotoné is amit kérdeztél. Ha jól emlékszem az elektron elérheti a 10 millió eV és a tömege 20X- sára növekedhet ha 1-nek vesszük a nyugalmi tömeget.

2013. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Sceptic igazad van a Naptól tényleg 8,3 perc alatt érnek ide a sugarak- de ez nem a csökkent sebesség, vagy erejük miatt van hanem a bazi nagy távolságot ilyen rendkívülien rövid idő alatt teszik meg!! Mert ha jól emlékszem az átlag távolság a Föld és Nap között 150 millió km körüli!

Akkor számold ki a sebességét a részecskéknek.

2013. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ja most egy kicsit a konyhában van dolgom....
2013. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van abban hogy a Napkitörések mágneses kitörések ezt mondják a csillagászok, azt is tartották persze régen hogy a részecskék nem tudnának áttörni a légrétegen,legfeljebb a gamma sugarak, holott az se igaz. az viszont igaz hogy bejutásuk előtt hasítani képesek az Ózon réteg molekuláit, nekiütközve a CO és CO2 molekulákat és egyéb gáz molekulákat is, ezzel felmelegítik a légkört, és elektromossággal töltik, aztán még mindig tovább száguldanak és bizony behatolnak a Földünk felszínét borító víztömegbe, anyagába is, siettetve a belső átforrósodását.


Igaz, hogy azt is állítják, hogy a fotonok és elektronok nem képesek áthatolni rajta, viszont ez se igaz, mert ha így lenne én se tudtam volna lezúgni" a Földünk közepéig!! már pedig az élet egyik, energetikai szálrendszere negatív töltésű vagy fotonok vagy elektronok alkotta energia szálakból áll.


ami pedig a fotonok tömegszerzését illeti kérdező--- azt gondolom, hogy az nem történhet meg, hisz először miképp fértem volna bele önmagam testébe visszatértem után ha tömegében növekedett volna a sebességtől? Az energetikailag valóban erősebbé váltam-- életveszélyes voltam a készülékeinkre szerintem frászt kaptak tőlem a tv a vízmelegítő a rádió-- mert recsegtek, vagy épp bedöglött, de épp veszélyessé váltam az emberekre és állatokra is, bár azokra csak akkor, ha dühös voltam.


ha jóindulattal közeledtem akkor viszont csodák történtek a klinikán egy ilyen kilépésem után ha dolgoztam- egy éjszaka meggyógyult olyan beteg, akit nem tudtak addig meggyógyítani két klinikán se... szóval voltak fura dolgaim-- még ha megdöbbentő is így utólag olvasni.


viszont volt egy időszak amikor nem lépkedtem ki" azért mert éjszaka után építkeztem és sok dolgom volt, lehetőség se volt rá-- Na akkor a betegekre elhasznált erőmet nem tudtam pótolni és bizony majd nem meghaltam, egy évig ki-be hordtak a kardiológiai intenzívről.


Ha időnként hibás a gépelésem azért van mert abszolút nincsenek meg a betűk festései a billentyűkön-- ezt a gépet az unokáim nekem adták, mert régi lassú és vacak.


Kehet hogy amit írok megdöbbentő sőt biztosra veszem- de ez az igazság-- s ebből a tapasztalatokból amit 48 éven keresztül gyűjtögettem, alkottam a véleményemet. Nagyon sok mindent a tudósok csak feltételeznek és addig számolgatják az egyenleteiket amíg a két oldala egyenlőséget mutat. Sokat fejlődött az emberiség technikai dolgokban, mert annál lehetősége van a kipróbálásra viszont elméleteikben nagyon sok olyan van sajnos még ami csak teória.


Így van ez a Földünk belső szerkezetével és az élet-idejével is, ami korunkra sajnos élet-idejének utolsó szakaszába lépett.....El telik 40-50 ezer év és a Földünk teljesen más lesz, mint ami jelenleg, veszélyes bolygó az életre!

2013. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"mert ha így lenne én se tudtam volna lezúgni" a Földünk közepéig!! már pedig az élet egyik, energetikai szálrendszere negatív töltésű vagy fotonok vagy elektronok alkotta energia szálakból áll. "


Hagyd már ezt az energiaszálas badarságot, csak egyre rosszabb lesz a dolog. Nem is tudtál lezúgni a Föld közepéig, legfeljebb valami izmosabb tudatmódosító szer alkalmazásával. Sokan jártak már így idegen bolygókon és harcoltak sárkányokkal... A többi meg színtiszta képzelgés ezután. Inkább ne folytasd, vagy ha mégis akarod, akkor azt inkább az ezoban tedd, ott talán vevők ezekre a sületlenségekre.

2013. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Oké, mami, nem szólunk be a hibákért :)

De ettől eltekintve tényleg kíváncsi vagyok, hogy honnan szeded ezt a tengernyi baromságot... Te magad vagy ilyen termékeny, vagy olvasod valahol?

2013. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!