Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alkalmazkodtak így az...

Hogyan alkalmazkodtak így az élőlények?

Figyelt kérdés

(vallást ne keverjük ide)


Ha az első élőlények a vízben keletkeztek, mi késztette őket, hogy kijöjjenek onnan? Ha nem volt tüdejük, akkor hogy jöttek ki? Mászkáltak ki be év milliókig és így lett tüdejük? Vagy ha volt tüdejük, az minek fejlődött ki a vízben? Amikor kijöttek a szárazföldre mit ettek? Ezekből amik kijöttek a vízből némelyikből fa lett, másokból meg csirke?


Vagy hogy keletkeztek szárnyasok? Mi késztette őket, hogy szárnyuk nőjön? Ugráltak lefelé valahonnan év milliókig és így szárnyuk nőtt? Az a valami ami így módosítja a bennük a dns-t az mi? Honnan tudja az a valami, hogy mi az a szárny? Vagy hogy az majd áramvonalas lesz, és lesz elég felhajtóerő a repüléshez? Minek egyáltalán repülni, ha anélkül is ugyan úgy tud élni?



2013. márc. 4. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána az evolúciónak, minden kérdésedre választ kapsz. Kezdetnek Darwin - A fajok eredete megfelelõ.
2013. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Játssz a Spore-ral!!
2013. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
senki nem tud válaszolni?
2013. márc. 5. 00:27
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
A kérdésedre a válasz maga az evolúció, annak olvass utána. Minden kérdésed megválaszolására az érthető és számodra használható válasz nem két komment, hanem egy teljes könyv.
2013. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tökéletes választ kaptál, kezdj el olvasgatni.
2013. márc. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, a válasz a kérdésedre az evolúció. Sokkal jobban jársz, ha magad utánaolvasol, mintha mi ügyetlenkednénk össze ide valami összefoglalást.
2013. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem kösz a válaszokat, de azért aki tud akár egy kérdésre is rövid és elfogadható választ adni akkor írjon. meg szerintem csak nagyon kevesen olvasnak el ilyen könyveket. akkor ezek szerint egy csomó embernek gőze sincs ezekről, tehát nem is tudják mi fán terem az élet? csak hogy van az az E betűs szó az biztos meg magyaráz mindent?
2013. márc. 5. 13:47
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Olvass utána pl. a tüdőshalaknak, az első, szinte még repképtelen ősmadárnak stb. Csak hogy érezd az átmenetet. Az evolúció sem lát a jövőbe, nem tud "feltalálni" leendő képességeket. Az evolúció nem kezdett tollakat rakni a dinókra azért, hogy majd pár millió évre rá repülni tudjanak. A tollak kifejlődésének is valami más oka volt eredetileg, talán a jobb hőszigetelés, nem tudom. Történik valami apró, véletlen változás és ha bármi, minimális haszna van az egyed túlélése szempontjából, akkor kezd az evolúció révén csiszolódni, fejlődni egészen addig, amikor a további fejlődése már hátrány lenne.
2013. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen ilyesmi válaszokra gondolok én kösz!

ugyebár én azt nem értem, hogy miért fejlődik ki tüdeje egy halnak a vízben, meg hogy ha egyszer a vízben is rendesen meg tud élni stb. szóval milyen visszajelzést kap ez a valami ami így magától változtatja az egyedet, hogy most igen most jobb lett ennek az állatnak ettől a mutációtól ami végbe ment rajta, akkor ezt tovább fejlesztem vagy mi ez egyáltalán?

Madaraknál például hogy fejlődik valami csökevényes szárny tollakkal ami a fizika törvényeivel kapcsolatba lépve képes lesz a repülésre?

Szóval ez a valami ami véletlenszerű mutációkat hoz létre az egyedben honnan tudja hogy mi az a repülés egyáltalán, hogy így végül is tökéletesre fejlődött a szárny a repüléshez?

2013. márc. 5. 15:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Látod, többek között ezért javasoltam/tuk, hogy olvass el pár könyvet, mert az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában, így meg írhatunk sok többé-kevésbé helyes dolgot, úgy sem fogod igazán érteni.


Ez evolúciónak nincsen célja. Oka van, az pedig a véletlen mutációk és a természetes szelekció.

Az a "valami" egyáltalán nem tudta mi az a repülés. Nem azért alakult ki a szárny és a tollak. Egyáltalán semmilyen célból nem alakult ki. De ha már a véletlen mutációk miatt kialakult pár tollkezdemény, akkor annak lehettek következményei. Lehetett pozitív, negatív és semleges hatása. Lehet, hogy először semleges volt, ezért megmaradt és további mutációk miatt létrejöttek olyan egyedek, akiknek már gazdagabb tollazata volt. Aztán egy idő után ezek a tollak mondjuk hasznosnak bizonyultak, például mert melegítette az állatot, vagy mert elrejtette a környezetében, vagy épp felhívta a figyelmet a párválasztás/párválasztási harc tovább, emiatt előnyös mutáció lett, emiatt tovább fejlődött, majd még később a repülésben lett fontos szerepe.

Persze ezek csak az én légből kapott ötleteim, lehet közel sem így történt, de valami ilyesmi a lényeg.

Tehát még mindig ott tartunk, hogy előbb olvass, gondolkozz és csak utána kérdezz, mert ez így nem vezet sehová.

2013. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!