Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha képletet, vagy hogy mit...

Ha képletet, vagy hogy mit mivel szorozzak megmondjatok nagyon megköszönöm:. ) ) 11kg átlagosan az emberi csontváz.40% víz,60%-a szerves és szervetlen anyagok alkotjak Többi lent. (? )

Figyelt kérdés

11kg átlagosan az emberi csontváz.

40% víz,60%-a szerves és szervetlen anyagok alkotjak

35%-a szerves alkotórész

65%-a szervetlen;nagyrészt mintegy 85%-a kalcium-foszfát (hydroxyapatit[Caˇ5 (POˇ4) ˇ3OH)

és a konkrét kérdés:

Mekkora tömegű foszfor van van az emberi csontváz szervetlen alkotórészében?



2013. márc. 4. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Százalékok százalékolgatásáról van szó a feladatban. Megvan az alapérték (11 kg csontozat). ezt kell először felbontani a megadott részekre (40 és 60 %). Valamennyi kg szerves és valamennyi kg szervetlen anyag jön ki. Ha megvan, akkor onnantól a lényeges rész lesz a 100%, és annak kell venni a példában megadott százalékos részét, és onnantól pedig ismét a lényeges rész lesz a 100%.


11 kg a teljes csonttömeg. Annak 40%-a víz, 60%-a "nemvíz" (szerves és szervetlen összetevők). Nyilván, mivel a nemvíz összetevő a lényeges, ezért a víz a továbbiakban nem játszik szerepet. Innentől viszont a 11 kg-nak a 60%-a lesz a 100%, és ennek az "új" 100%-nak a 35%-a a szerves alkotórész (ami a továbbiakban megint nem játszik szerepet, vagyis lényegtelen), a lényeges a 65% lesz, mert ezt bontjuk tovább (és ez lesz az új 100% is).


Ha rájössz a logikájára, akkor nem bonyolult feladat; ha kiszámoltad a végeredményt, írd meg, és megírjuk, hogy helyesen számoltál-e.

2013. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nos én is ugyanígy gondolkodtam...és

11kg-nak a 60%a 6.6kg

6.6kg-nak 65%a 4.29 kg

4.29gk-nak a 85%a 3.65kg

DEE!! nekem vannak válaszlehetőségek is megadva..ami..

A: 900g B:795g C:675.7g D:1.27kg

ezért írtam csak ki,mert úgy gondoltam az én gondolkodás módomban van a hiba..vagy..számolásomba...

2013. márc. 4. 20:22
 3/4 anonim válasza:

Még tovább kell számolni. Te csak azt számoltad ki, hogy mennyi a kalcium-foszfát. De annak csak ...része foszfor.

Számold ki a vegyület moláris tömegét, és ismerve a foszfor moláris tömegét, máris megkapod, hogy hány %-a foszfor. A többit már tudod.

ügyesen:)

2013. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

oohhbasszszuus:DD

akkor ez..:)

köszönöm szépen:))))

2013. márc. 4. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!