Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minimum hány méter magasságból...

Minimum hány méter magasságból halálos egy ugrás betonos, vagy földes talajra érkezve?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem jól sikerül az érkezés, akkor szerintem már 3-4 méterről is lehet halálos. Miskolcon volt olyan, aki túlélte az öngyilkossági kísérletet a 10 emeletes tetejéről ( gondolom ott azért volt némi aljnövényzet ).
2013. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez elég változó, és sokmindentől függ. Ember tömege, csontozat minősége, ruházat, becsapódási szög, széljárás, stb. Volt már eset, amikor a földszinti ablakból kieső emberke nem élte túl (kb. 1,5m), de olyan is, hogy a negyedik emeleti erkélyről kiesve egy sima lábtöréssel megúszta (kb. 10m). Mindkettő betonra esett. Ennél magasabbról már általában elég kicsi a túlélési esély. Földre esve valamivel jobbak az esélyek, ott nem olyan drasztikus a lassulás a becsapódás pillanatában, sok energiát elnyela föld, ill. az azt borító aljnövényzet. Volt eset, amikor az ejtőernyős a nem kinyíló ejtőernyője miatt gyakorlatilag szabadesésben (kb. 180-200 km/h sebességgel) csapódott az enyhén lejtős, szederrel és fűvel borított domboldalba, és túlélte enyhe agyrázkódással, törésekkel és némi belső vérzéssel.
2013. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt elég nehéz lenne megmondani, ha nyakadra/fejedre esel, fél méter is simán lehet halálos.
2013. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, a nyakra és a fejre nagyon vigyázni kell, mert könnyen törik, és ha nem is vezet halálhoz a sérülés, de bénulás lehet belőle. Pl. fejesugrás sekély vízben, akrobatika stb.


Még gyerekkoromban egyszer elég rosszul estem le, amikor egy táborban a sportcsarnok tornaszekrényéről ugráltunk szaltókat, persze felnőtt felügyelet nélkül... Az csak fájt, de nem lett semmi bajom.

Aztán nem sokkal később nem önként szaltóztam, hanem miután gyakorlatlan lovasként lecsúsztam a rohanó ló nyakán... Akkor szerintem egy pár másodpercre elveszítettem az eszméletemet, és nagyon fájt mindenem; de megint megúsztam sérülés nélkül. Viszont miután később ugyanaz a dög majdnem fel is rúgott, hát azóta a lovakat csak messziről nézem... :D

2013. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!