Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lenne kamu a Holdraszállás?

Miért lenne kamu a Holdraszállás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 12:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
78%
vki írta h mamár egy zsebszámológép okosabb mint az akkori kor technikája...azért ezt nemkéne így kijelenteni...mi nem tudhatjuk, és kb sosem fogjuk megtudni h náluk ott mi folyik, h mikre képesek, és milyen felfedezéseket tettek eddig. nagyrészük titokban marad.
2009. szept. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, de ezt én írtam és villamosmérnöknek tanulok, szóval elég határozott elképzelésem van a dolgokról. Tudod, nekünk naphosszat ilyesmikről papolnak :)
2009. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
84%

jajnemár......amit az iskolűban tanítanak, meg ami valójában van a NASA-nal, az szted mennyire fedi a valóságot?

a nasa igyekszik az eseményeik 80%-át titokban tartani. akkor szted mennyire valós az amit neked az iskoládban tanítanak?


de mindegy, én nemakarok vitázni, mert ebből úgyis azlesz, h neked van igazad, mer az iskolában aztmondták...

2009. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%

Akkor csak illusztrálnám a dolgokat, ha ennyire képben vagy. Van halvány fogalmad róla, hogy a hatvanas évek végén hogy nézett ki egy számítógép? Kérlek olvass már utána kicsit és rájössz, hogy még a szent és sérthetetlen NASA-nál is csak mérnökök dolgoztak és sajnos nem jártak 30 évvel a koruk előtt. Akkoriban még papíron is számoltak az isten szerelmére! Szóval sajnos nem ők szarták a spanyolviaszt, csak abból építkeztek ami akkor volt.


De nem tudom minek járatok a számat, úgysem fogsz utánajárni...

2009. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
93%

nos, tudom hogynézett ki egy számítógép a 60as években, mivel informatikusként fogok végezni idén. de ettől függetlenül a nasa az nasa. függetlenül attól h hogynézett ki a számítógép, éshogy lyukkártyás volt e vagy, 3*3 méteres, a feladatokat elvégezte.

és honnan tudod h a nasanak is ilyen gépe volt e?:D

2009. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
93%
13:15 Mert rohadt drága és akkor már mindent lemértek/felvettek/mintát hoztak, és most is ugyan azt tudnák produkálni
2009. szept. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
97%

A holdraszálláshoz szükséges számításokat nem kellett az űrhajón belül elvégezni, nyugodtan számolgathattak a Földön is a mérnökök, akármekkora számítógépeken, elég volt az adatokat elküldeni nekik rádión, aztán visszaküldték az eredményt ugyanígy rádión. Azért ez nem olyan hihetetlenül bonyolult, nem? Ráadásul végtelen számú mérnök dolgozhatott rajta.


Egyébként azt felejtjük el, hogy a mai számítógépek erőforrásainak nagy részét fölösleges dolgok kötik le, például a WindowsXP futtatásába beleizzadt volna az akkori NASA gépeinek nagy része. Ők egyszerűen gépi kódban vagy assemblyben írt programokat használtak, minden csicsa nélkül, beírtál öt számot és megkaptál másik ötöt eredményképpen, grafikus kezelőfelület, multimédia, mp3, divx és hasonló sallangok nélkül. Így viszont a pályaadatok kiszámítása nevetségesen kevés gépi erőforrást igényel. A mai számítógépek számítási kapacitásának nagy részét az foglalja le, hogy felhasználóbarátok legyenek, vagyis Józsi bácsi is kezelhesse őket, de a holdraszálláskor erre nem volt szükség, ugyanígy nem akartak Crysist sem játszani a holdkompon, csak odaérni és visszajönni.

2009. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
47%

Egyszerű a képlet.

A tudósok manapság azt állítják, hogy a Hold felszínén -150 °C van.

A manapság elég modern kamerák tűréshatára max -50 °C.

Nem hiszem, hogy a 60'-as évek akár legmodernebb eszközével ilyen vidáman föl lehetett volna venni az eseményt.....

Nem vagyok az összeesküvés elmélet hívője.

Egyébként meg az, aki a hitet enniyre semmibe veszi ,mint itt néhányan, kicsit jobban kételkedhetne az USA és a NASA szavahihetőségében.....

2009. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
63%

Az Apollo-program háromlépcsős hordozórakétája.

Első indídítása 1967. november 9-én történt.

Magassága 110,6 m (a mentőrakétával együtt).

Legnagyobb átmérője 10,1 m

Indulási tömege 3.038 tonna

118 tonna hasznos tömeg Föld körüli pályára állítására alkalmas.

47 tonnát juttatott Hold körüli pályára.

Az első fokozat hajtóművei folyékony oxigénnel és finomított kerozinnal (RP-1), a másik két

fokozat hajtóművei folyékony oxigénnel és folyékony hidrogénnel működtek.


Namost, a holdi gravitáció mértéke 1,622 m/s négyzet ami 1/6 arány a földihez. Tehát hogyan is tudtak elszakadni a hold gravitációs mezejéből a mindossze 8 tonnás szerkezettel?

2009. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
70%
Igen, az utolsó megfigyelés megfontolandó. Innen a Földről kell egy bazi nagy rakéta, a Holdról meg csak úgy simán felröppenünk :-)
2010. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!