Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lenne kamu a Holdraszállás?

Miért lenne kamu a Holdraszállás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 12:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
94%

Hold szökési sebesség: 2,38 km/s

Föld szökési sebesség: 11,2 km/s


Azt meg ugye tudjuk, hogy a nagyobb sebesség eléréséhez aránytalan többletenergia szükséges (magyarul ahhoz, hogy 1 km/ó-ról 2-re gyorsul kevesebb energia kell, mint 2ről 3-ra)


Nem hinném, hogy pont egy olyan dolgon kéne csomót keresni, amit kis túlzással egy középiskolás érettségis kiszámol.

2010. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Ráadásul a földön a légkörnek hatalmas fékezőereje van, mikor hangsebességgel röppen felfelé a rakéta! Igen, úgy 10 km en eléri bőven a hangsebességet!
2010. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 jamesbond válasza:
51%

Eddig egyetlen hitelt érdemlő bizonyíték sincs ami igazolja hogy tényleg megtörtént.

Ha az akkori technikával állítólag voltak a holdon, akkor 40 évig miért nem próbálkozott senki?? Nagy csend van azóta is a téma körül.

Az nem érv hogy sokba kerül, mert olyan elképesztő hasznot jelentene hogy biztos megérné.

Én a magam részéről biztos vagyok abban hogy kitaláció az egész. Az Oroszokkal szemben voltak kénytelen valamit felmutatni, ha már az elnök megígérte.

2010. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
85%

"Eddig egyetlen hitelt érdemlő bizonyíték sincs ami igazolja hogy tényleg megtörtént."

na, most menj vissza a sarokba és gondold ezt át mégegyszer...

(mondjuk, nem olyan régen fényképezte le a holdon maradt cuccokat, az LRO kamerája - még a lábnyomokat is tisztn ki lehet venni)

2010. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
73%

Meg mondjuk az Apolló küldetések során otthagytak egy bazi nagy tükröt a holdon amivel azóta is naponta mérik a Föld-Hold távolságot.

Meg visszahoztak kb 500 kg holdkőzetet a küldetések során.

Meg ottmaradtak a leszállóegységek, a holdjárók és még kitudja mi, amit azóta az oroszok, a japánok és még fene tudja hányan kikémleltek. Most is több műhold kering a Hold körül.


De valóban, nincsen egy hitelt érdemlő bizonyíték sem a holdraszállásra, áááá...........



Amúgy szerinted miért is lenne akkora üzlet a Holdra menni? Nincs ott semmi, csak por és kő.

Egy speciális hidrogén-fajta ugyan gyaníthatóan nagy mennyiségben található a holdon, amiből energiát lehetne előállítani, de ahhoz még nincs meg a technológiánk. Így a Hold az, aminek látszik. Egy nagy értéktelen kődarab, 2 fillért nem ér a NASA-nak visszamenni rá.

2010. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
68%

Nincs hitelt érdemlő bizonyíték? Az 500 kg kő az mi? Meg a tükör amivel naponta mérik a Föld-Hold távot? Jézzuuzom :D Ekkora barmokat :D


"olyan elképesztő hasznot jelentene hogy biztos megérné". Igen, pár kg port meg követ a Földre hozni, hatalmas haszon. Ennyi erővel homokot exportálhatnának a szaharából a strandokra meg a játszótérekre :D

2010. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
76%

Arra azért komolyan kíváncsi lennék, hogy aki a 00:06-os válaszom lepontozta az milyen kivetni valót talált benne?


Talán nem megfelelőek a bizonyítékok?

Vagy szerinte a világ biznisze a holdra utazni?


Tudom, hogy semmi értelmes választ nem fogok erre kapni (ha kapok egyáltaán rá bármilyet is) de komolyan érdekelne...

2010. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
73%
Én a zöld kis kézre nyomtam, de szerintem az pontozta le, akinek válaszoltál. Ugyanis a hülye emberek nem tudják elfogadni, hogy nincs igazuk. Kétségbe vonják a holdra szállást, meg mindent amit nem tapasztaltak a saját szemükkel 10 cm ről, de ellenben a szellemekben, meg az UFOkban hisznek. HOLDRASZÁLLÁS VOLT, ez nem vit tárgya, nem hit kérdése.
2010. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

szerintem igen is van üzlet a holdban.

csak hát az ember nem naponta fejlődik hanem évezreedek alatt, és még nem jött rá hogy mire lehet felhasználni

2011. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

utolsó, ha így gondolod akkor csomagolj, menj a holdra, hozz ide sok követ, a földön úgy is kevés van belőle.


:D El tudom képzelni... vezsel egy laptopot... hmm mire lehet még jó egy laptop... megvan! alátétnek, hoyg ne billegjen az azstal :D


Belegondoltál, hogy mekkora pénz odamenni és vissza?

2011. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!