Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tágul a világegyetem?

Miért tágul a világegyetem?

Figyelt kérdés
Mármint azt olvastam,hogy a galaxisokat körülvevő tér tágul,de akkor mért van az ,hogy a csillagok és a galaxisok is tágulnak?

2013. márc. 11. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A csillagok és a galaxisok nem tágulnak. A csillag az csak egy égitest, az csak van, mint a Napunk. A galaxisok pedig azért nem tágulnak, mert a benne levő anyag (ebben benne vannak a naprendszerek is) a közös tömegközéppont körül kering, az tartja össze az egészet. Ez a legtöbb esetben egy szupermasszív fekete lyuk.


Az Univerzum tágulását pedig jelenleg egyrészt az ősrobbanással, másrészt a sötét energiával magyarázzák. Az ősrobbanás adott egy kezdeti löketet, amit a sötét energia gyorsít tovább.

2013. márc. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. márc. 12. 16:53
 3/4 poiu ***** válasza:
Ez egy érdekes kérdés, ha én és Juliska között tágul a tér, akkor én miért nem tágulok (Juliska ennek részben örülne).
2013. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
A válasz az, hogy nem tudja senki. Sőt ez a sötét energia is csak absztrakció, egy modell. A világegyetem nemhogy csak tágul, hanem gyorsulva tágul. Hogy miért, azt nem tudja senki. Megjegyzem, amikor Einstein felírta ezeket az egyenleteket, nem hitte el, hogy tágul a világegyetem, mert a teremtőben való hite elég nagy volt. Mondva, hogy az úristen precízre készítette a világot, nemhogy az még táguljon is, Einstein az egyenleteibe beírt egy kompenzáló tagot. Később aztán kísérletileg is igazolták (Hubble) hogy tényleg tágul a világegyetem. Einstein pedig a kompnzáló tag beírását az egyenleteibe élete legnagyobb tévedéseként tartotta számon. Na ez csak egy kis történet volt a vájtfűlüeknek.
2019. nov. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!