Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy nem tágul hanem...

Lehet hogy nem tágul hanem összehúzódik az univerzum?

Figyelt kérdés
Ismeretes hogy a galaxisok távolodnak egymástól, minél messzebbi galaxist nézünk egyre gyorsabban távolodnak, nem vonom kétsége a Doppler-effektust. Ez az egyre nagyobb távolság térgeometriailag máshogy is lehetséges. Úgy hogy minél közelebb van egy kitüntetett középponthoz (ahova tart minden galaxis) annál gyorsabban közeledik, ezáltal létezik olyan lokális környezet melyen belül minden galaxis mindegyiktől a távolság függvényében egyre gyorsabban távolodik.

2013. márc. 12. 19:39
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Ezt a térgeometriát fejtsd ki egy kicsit bővebben, mert enyhén paradox.
2013. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Készítettem egy táblázatot. Egyszerűség kedvéért 1+1 dimenzióban számoltam, ahol 1 térdimenzió 1 pedig az idő.

t1,t2 ... (zölddel) az idő.

g1,g2 ... g5 (kékkel) a galaxisok térbeli koordináltái. (csak egy-egy szám mivel 1D-s a tér)

v(g1), v(g2) ... (pirossal) a galaxisok sebessége.

tav kétváltozós (valójába 3 az idő miatt) függvény 2 galaxis távolsága az idő függvényében. Nem írtam ki minden lehetséges táv-összehasonlítást.

[link]


Mindegyik galaxis a 0-ba halad egyre gyorsabban minnél közelebb van, vannak negatív koordinátájú galaxisok is, amiket nem tüntettem fel, melyek legyenek ezek tükörképei az origóra tükrözve.

A táblázatban minden szám a 0-ba tart, minél közelebb van annál gyorsabban és mégis a távolságuk egyre gyorsabban nő addig míg el nem éri a 0-t. Ez persze a negatív társaikra és ők rájuk nem igaz.

A t100-as időpontban lecseng, pont mindegyik a 0-ban lesz.

Remélem érthető volt.

2013. márc. 12. 22:55
 3/5 Sajtoskifli ***** válasza:
De ez, ha jól gondolom, csak egy dimenzióban igaz. Két dimenziónál ha úgyanígy egy pontba gyorsítod őket, akkor a ponttol azonos távolságra lévő bolygók ugyanúgy közelednének egymás felé, ezt pedig már tudnánk érzékelni.
2013. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a választ.
2013. márc. 13. 20:29
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Ha mindegyik közelít a nullához, akkor egy idô után egymáshoz is.
2013. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!