Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudjuk, hogy milyen ágyúval...

Tudjuk, hogy milyen ágyúval verébre, na de ha atomrakétával atomrakétára? ; avagy

Figyelt kérdés
Az a pusztító halálsugár, ami némely fekete lyukból kilő, és nem egy Föld-verebet találna el, hanem egy másik fekete lyukat, lenne valami különösebb történés, vagy egyszerűen felfalná az utóbbi az előbbit?

2013. márc. 14. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, miért van szükség a suta hasonlatokra, anélkül is elég zavaros, hogy mit akarsz kifejezni.


>Az a pusztító halálsugár, ami némely fekete lyukból kilő


Ilyen nincs. A fekete lyukakból csak némi Hawking-sugárzás lép ki, szó sincs semmiféle halálsugárról vagy kitörésről. Olvass jobban utána a dolgoknak és legközelebb pontosabban fogalmazd meg, hogy mit akarsz megtudni.

2013. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

OK, lehet, h rosszul emlékeztem, de a kerdesemet úgyis ki fogja javítani egy, a témához értő hozzászóló. Ez a lényeg, kedves atutitmegmondó úr/hölgy! Én itt akarok a téma után olvasni, a megfogalmazasom pedig egyedül rám tartozik. Vagy már ez is trendekre van osztva, mint a rózsaszín póló férfiaknak? Whöhöhö

Lehet, h a neutroncsillagnal hallottam ilyet, nem tudom. Mondd meg te, hogy tőled is lehessen tanulni! Jaaa, hogy az meg már nem megy? Bocsi. Usszál tovább.

2013. márc. 14. 16:14
 3/10 fersk ***** válasza:
91%

Wikipédia: Relativisztikus jet.

(Egyébként ha egy válasz nem tetszik, attól még nem kellene sutbavágni a jómodort...)

2013. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, utananezek, hátha további kérdéseket szül. Nem vágtam sutba, az nem is volt válasz. Mi tetsszen rajta? Talán az, hogy burkoltan lehulyez, és még a fogalmazasomba is belekot, amire mindig is büszke voltam, azon túl még csak ki sem próbálta javítani azt a megbocsáthatatlan hibát, melyet alnok módon elkövettem az internetes világ ellen? ;)
2013. márc. 14. 16:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahha! Megvan! Akkor a gamma kitöres lehetett az. Nos?
2013. márc. 14. 16:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul, ha jól értelmezem a wikit, a rel. jet, és a gamma kit. is keletkezhet fekete lyukban is, nemcsak "némi Hawkins sugárzás". Akkor innentől kezdve el a javított kérdés.
2013. márc. 14. 16:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Helló! Az első vagyok, a tutitmegmondó (egyébként úr). Szükségtelen udvariatlankodnod és arrogánsnak lenned, és bevallom, nekem is az.


Per pillanat nincs időm, de össze fogok írni neked egy jó kis választ, hátha tényleg tanulsz valami újat és érdekeset.

2013. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez már válasz volt valamennyire, köszi, de ha nem vagod nagyon, miattam ne pazarold az időt ilyenekre. Nem az a célom, h másoknak házi feladatokat adjak, csak olyan informaciocseppeket szeretnék, amiket a témában jartasak több órás utánajárás nélkül is at tudnak adni, és/vagy, hogy elgondolkodjanak és eedekesebbnel érdekesebb teoriakkal talalkozhassak. Köszönettel:

Arrogáns ;)

2013. márc. 14. 17:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár ez gyakorlatilag a világ legerősebb sugárzása és 1000 fényévre is elmehet - ezzel együtt egy másik fekete lyuk simán elnyelné.


Max. annyi történne, hogy - mivel az impulzus nem vész el - egy hajszálnyival odébb lökné ezt a fekete lyukat.

2013. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már megint itt vagy?:)hiányzott a cifrán megfogalmazott kérdésed.
2013. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!