Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet az oka az átlagon...

Mi lehet az oka az átlagon felüli intelligenciának, kiváló memóriának és más egyéb dolgoknak (részletezésben)?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy hangzik, mintha egy szuperember képességeiről lenne szó, de a kérdés teljesen komoly, tehát komoly válaszokat is kérek.


- átlagon felüli intelligencia

- kiváló memória

- jó logikai képességek

- érzékeny hallás, látás

- EM hullámokra való érzékenység

- az emberi agy max 3-asával tud csoportosítani, ez övé akár 4-esével, 5-ösével

- 4 levelű lóheréket egyből kiszúrja, míg mások percekig, órákig keresgélnek

- zenei tehetség, 3-5 szólam egyszerre a fejében, éjjel-nappal

- könnyű tanulás: amit egyszer hall/lát, megjegyzi

- bármi 2-3 centire van a bőrétől, már érzi (sötétben, csukott szemmel is, tehát nem "csalás")



2013. márc. 16. 22:02
 1/9 anonim válasza:
35%
Szerintem keresd fel a Marvelt.
2013. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
" tehát komoly válaszokat is kérek." :)
2013. márc. 16. 22:04
 3/9 anonim válasza:
53%
Ezt tök komolyan mondtam.Tanulj meg a szemeddel lézersugarat lőni,és egykettőre benne leszel a legújabb Bosszúállókban.
2013. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Genetikai deformitások, mutációk. Ezek is ugyanolyanok mint a kék szem mondjuk. Bár hasznosabbak (mondjuk az EM hullámokra való érzékenység éppen nem).
2013. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tényleg komoly válaszokat szeretnék :)
2013. márc. 16. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Volt már egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Olvasd végig a válaszokat, hátha találsz valami hasznosat közöttük. :)

2013. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagon felüli intelligenciának igen egyszerű matematikai oka van: Ha senkinek nem lenne átlagon felüli intelligenciája, akkor mindenki egyformán intelligens volna, és ugye nyilván nem így van.


Az elektromágneses hullámokra való érzékenység: Bizonyos hullámhosszú (390–750 nm) elektromágneses hullámok kémiai reakciókat váltanak ki általában az emberekben, akár igen pici intenzitás mellett is, melyet az agyunk normális esetben felerősít. Ezt a képességet hívják látásnak. Ezen kívül érzékenyek vagyunk a nagy intenzitású elektromágneses hullámokra is, hiszen azok energiát szállítanak, tehát hőt közölnek szervezetünkkel, így a bőrünk is megérezheti őket. Ha túl sok energiát kapunk ezeken keresztül, akkor az roncsolást is okozhat, amit pláne észreveszünk.


Huhh… Kettőt megmagyaráztam. A többihez sajnos nem értek.

2013. márc. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A látással és hőhullámok érzékelésével tisztában vagyok. Én hibám, hogy azt a részt nem fogalmaztam meg pontosabban: elektromágneses hullámok alatt most a különböző elektromos készülékek (pl. egy porszívó motorja) által kibocsátott hullámokat értem, illetve az alany, akiről szó van, érzékeny arra, ha egy vezetéktekercsben áram megy, zsibbad tőle a karja. Bárki máson ismerősök közül kipróbáltam, nem éreztek semmit.
2013. márc. 17. 08:11
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek nem egyformák, ez érvényes az érzékszerveik felépítésére, sőt az agy felépítésére is. Mivel az utóbbinál az egyes funkcionalitások más és más területhez tartoznak, ha az egyik terület az átlagostól letérő felépítésű. akkor arra a funkcionalitásra van hatással.


A ma ismert eltérésekben semmiféle misztika nincs, ekkora genetikai és sejtfelépítésbeli eltérés normális. Ezen túl, minden képességet lehet elég nagymértékben fejleszteni. Ez nem azonos azzal, hogy elhatározom, hanem már magzati állapottól kezdve, a korai gyermekkorban az életkörülmények meghatározzák irányultságunkat, ettől fejlődik az tovább. Például, ha valaki jó hallással születik, az édesanyja (komoly)zenei pályán tanár, akkor egyszerűen öntudatlanul egy csomó dolgot megtanul (mert folyamatosan, játék közben is hallja), ezt az előnyt, elég nehéz behozni.


A felsorolt funkciók pontos oka olyan epigenetikai tulajdonságokat jelent, amit itt nincs mód elmondani, másrészt annyira pontosan nem ismerik még az egyes esetekre nézve.

2013. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!