Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kórházi, gyógyszertári...

A kórházi, gyógyszertári jellegzetes illatot konkrétan milyen szer okozza?

Figyelt kérdés
Gondolom valami fertőtlenítő lehet, de hátha tudja valaki pontosan.
2013. márc. 18. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a két illat nagyon nem ugyanaz.

A kórházi szag kellemetlen, a fertőtlenítőkön kívül ugyebár több konkrét büdös valami is keveredik. A gyógyszertárban pedig a különböző készítmények illatai keverednek, esetleg némi - nem büdös - fertőtlenítő; ezt én speciel nagyon szeretem. :)

2013. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem konkrét szer, hanem több együtt.
2013. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem lehet megmondani pontosan. Erre számítottam amúgy is, de azért reménykedtem hátha van mégis valami..:) Én nagyon szeretem mind a két illatot, lehet ezért is tűntek hasonlónak :)
2013. márc. 18. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:

A kórházakban különféle speciális vegyszerekkel dolgoznak (a gyógyszer is vegyszer!). Ezek mind párologtatják az illatanyagaikat folyamatosan (mint minden más is). A kórházakban jelen lévő, és más intézményekben használt szerektől jellemzően eltérő anyagokból áradó illatok együttesét érzed.

Próbáld ki, hogy egy rakás gyógyszert bezársz egy dobozba, egy másikba pedig valami jellegzetesen mást (mondjuk édességeket), és egy hét után szaglássz bele. Mintha kórházban, illetve cukrászdában járnál.


(a jellegzetes szagot egyébként a fehérjék és más szerves anyagok bomlásából származó illatanyag okozza, gyógyszerenként eléggé eltérő, de mégis hasonló lehet)

2013. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, érdekes.. :)
2013. márc. 18. 20:49
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
@4: Sôt, minden vegyszer...
2013. márc. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!