Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miből áll, mi alkothatja az...

Miből áll, mi alkothatja az élőlények lelkét?

Figyelt kérdés
Pl fény?mint az aurát? vagy energia?

2013. márc. 19. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Az élőlényeknek nincs lelkük fizikai értelemben. Tehát hiába is keresnéd bennük, sosem találnád meg (mint ahogy az aurát vagy annak forrását sem találod meg bennük, és az aurát egyébként sem fény alkotja).


A lélek a Te fejedben létezik csak. A másik félről (akinek a lelkéről van szó) alkotott képed tartalmazza a másik fél lelkét. Amit az csinál élete során, az befolyásolja azt, hogy milyen képet alkotsz róla; ezzel együtt pedig meghatározza azt, hogy milyennek látod a lelkét. Tehát a lélek az nem egy valós, létező, fizikai fogalom, hanem egy kép, amely a Te fejedben áll össze arról az élőlényről, amelyiknek a lelkét tanulmányozod.

2013. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

A tudomány nem fogadja el a lélek létezését, a jelenlegi ismeretanyagunk nem feltételezi annak létét. Az anyagáról így nincs értelme beszélni, az egész inkább a filozófiához tartozik. Az aura ugyanilyen fogalom.


Az energiát ne keverd ide, az egy valódi, definiált fogalom, csak nagyon gyakran misztikus felhangot adnak neki, pedig nem kéne.

2013. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Az aura (nem tévesztendő össze az aurórával) a testet körülvevő energiaburok.De ezt nem fény alkotja.

Találtam egy tudományos igényű összefoglalót a tárgykörben:

[link]

2013. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Találtam egy tudományos igényű összefoglalót a tárgykörben:"


Ez kábé annyira tudományos igényű, mint a Hófehérke és a hét törpe. Ha neked ennyi igényed van a tudományra, akkor inkább ne írkálj hülyeségeket a Tudományok rovatba.

2013. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítésképp: a 3-as válaszban közölt link valóban tökéletesen áltudományos. Senki ne vegye komolyan, mese.
2013. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Üzenném a szkeptikusoknak, hogy a lélek létezése, ha nem is teljes mértékben, de tudományosan is elfogadott. És hogy egy állatnak ne lenne lelke?! Röhögnöm kell! Valóban nem lenne lelke a kutyának, amely gazdálya halála után belepusztul a depresszióba? Amelyik levonszolja elgázolt társát az autopályáról, majd keservesen vonyítva próbálja felhívni az emberek figyelmét? Csak az embernek lenne lelke? Annak a fajnak a földön, aki élőhelyét, környezetét és saját társadalmát pusztítja anyagiasságból vagy pusztán élvezetből? Nem hinném. Ès most jöhetnek a fikázó üzenetek és szitkozódások, hogy én mekkora vallásos gyökér vagyok és tudomány ellenes! Nagyon is hiszek a tudományban, nem vagyok vallásos, de hitem van. A tudomány és a hit nem kell hogy üsse egymást, hogy a saját igazukat bizonyítsák.
2013. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Fikázni nem foglak, de nem is adok igazat neked (se). Szerintem a lélek nem több egy fogalomnál, amit az ember talált ki és próbált, próbál definiálni. Az én meglátásom szerint, amit öntudatnak, intelligens öntudatnak hívunk nem más mint a szervezetünket alkotó atomokban lejátszódó biokémiai folyamatok összességének egyik megnyilvánulása. Ez a létrejöttünkkor szépen elkezd működni, majd megszületésünk után, néhány éves korunkban átlépi a tudatosság határát, de sajnos a halálunkkor az agyunk működésének befejeztével el is múlik, semmivé lesz.


Maga a lélek ilyen formán csupán egy fogalom, nem több. Éppen úgy mint az idő maga...

2013. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
a hormonok és az agyban az idegpályák müködése
2013. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én ítram a 3# választ. Igaz csak átfutottam az ízást, de ilyen szavakat találtam benne:


-magyar időfizikus csoport

-Mérések szerint 1 mm és 4 mm

-fajsúlya pedig 1,375 x 1011 g/cm3.

-ikozaéderes szerkezetű

-64 rétegű cellács

-belső magja, a lélekelektron

-fluidszál

-5000 életnyi adat


Hát joggal gondolhattam, hogy ez egy lemért dolog.

2013. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mivel a tudomány nem vizsgálja, ezért nehéz meghatározni, hogy miből épül fel. Az biztos, hogy energiával rendelkezik, hiszen a lelkismeretfurdalás fizikai elváltozásokat is okos a testben.

2013. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!