Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a mars nem véd a kozmikus...

Ha a mars nem véd a kozmikus sugárzás ellen, akkor miért mondják a dokumentumfilmekben, hogy majd idővel légkört fognak fejleszteni növényekkel, meg különböző technológiákkal?

Figyelt kérdés
Hiszen a képződő, a leendő légkört alkotó gázokat ugyanúgy szétdarabolja majd a napszél, aminek a szubatomi részecskéi az űrbe szöknek.
2013. márc. 23. 22:45
 1/5 Alaque ***** válasza:
Építenek rá ionpajzsot is biztos. Vagy megolvasztják a vasmagját.
2013. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még ki nem fejlesztett technológiákon nem érdemes rágódni. A légkör földi kialakulását elég jól ismerik. Itt is nulláról alakult ki, tehát lehetséges. Előbb meg kell teremteni a feltételeket, azután lesz szó a légkör kialakításáról. Mindennek megvan a maga sorrendje és megvalósulási ideje. Egyelőre még az odajutás is körülményes, aztán a tömeges érkezés, majd a gazdaság létrehozása.

De addig is, itt a Földön is van teendő bőven, egyelőre a válságot kellene megoldani, de az se holnapra lesz.

2013. márc. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát Van Allen öve nincs, mert a magja szilárd és gyakorlatilag nincs mágneses tere.

Még földi mértékkel sűrű légkörrel is sokkal nagyobb sugárzásszint lesz, mint a Földön, a Naptól való nagyobb távolság nem sokat segít.

Egy, a földinél sokkal vastagabb ózonréteg jó lenne, de azt biztosan mesterségesen kellene fenntartani.

2013. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is ezt nem értem, mert én is úgy tudtam, csak nem mertem leírni, hátha hülyeség, hogy szilárd a vasmagja, és arról viták folynak, hogy idővel megszilárdult, vagy lényegében mindig is egy bolygóméretű szikla volt, tehát a lényeg hogy nincs mágneses mező, így tegyük fel valamilyen úton módon elkezdenék a légkört alkotó gázokat fejleszteni, akkor azokat a kozmikus sugárzás és főleg a napszél szétdarabolja, tehát szélmalom harc lenne. Az ózon úgy tudom elsősorban az elektromágneses spektrum UV tartományát nyeli el, vagy is az oxigén molekulát (O2)szétdarabolja, és így ózon (O3) keletkezik, de a spektrum nagy energiájú részecskéit úgymond az ózon nem érdekli, őket csak egy földihez hasonló mágneses mező fogná meg vagy térítené el. Tehát akkor ezek a távolba tekintő filmek, hogy majd növénytermesztés lesz, meg hasonlók a mars felszínén, ezt nem veszik figyelembe. Ez így elég tré.
2013. márc. 26. 19:03
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Érdekes dolog ez, például a gamma-sugárzást nagyon jól lefogja a víz, fogalmam sincs, milyen mennyiségű vízgőznek kellene lennie a légkörben, hogy elég jól védjen. Tippelem, hogy jóval többnek, mint amennyi a Föld légkörében van.
2013. márc. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!