Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő alatt jut el egy...

Mennyi idő alatt jut el egy inger az agyig? Bárki bármit tud kérem írjon.

Figyelt kérdés

A tankönyvbe ez a feladat van:

A legnagyobb ma élő állat a kékbálna. Az agya és az uszonya vége közt akár 25 méteres távolság is lehet. Mennyi idő múlva veszi észre leghamarabb egy ekkora élőlény, ha ingerlik a farkuszonyát?


A googleban és a tankönyvben nem találtam semmit. Ha bárki tud valamilyen adatot kérem szóljon akkor én már kiszámolom. THX



2013. márc. 24. 19:39
 1/5 szokratesz válasza:
100%

ha emlékeim nem csalnak akkor 20 m/s körüli a "jelátvitel" sebessége.

De erről már több mint 25 éve tanultam:)

2013. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Button állítólag 0,16 másodperc alatt reagált a mai téves zöld jelzésre, de igazából össze vissza maszatoltak abban a cikkben, amit erről olvastam.


Az ember idegrendszerről szóló wiki oldalon ezt találtam: "Egy idegrost ingerületvezetésének sebessége arányos az axon keresztmetszetének méretével, a vastagabb rostok ingervezetése gyorsabb, mint a vékonyabb rostoké. A vastag motoros rostokban (alfa rostok) az ingerületvezetés sebessége akár 70–120 m/s (252–432 km/h) is lehet. A vékonyabb érző rostok vezetési sebessége jóval kisebb."


De egy bálnának lehet, hogy gyorsabb, mivel gondolom vastagabb a gerince, ilyesmi.

2013. márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bárki bármit tud még várom a válaszát!!!


És amúgy milyen tipusú idegsejt szállítja az ingerületet?

2013. márc. 24. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
El kellene olvasni a feladat előtti fejezetet, abban nagyon nagy valószínűséggel szerepel valamilyen adat az ingerület terjedési sebességéről. Ez után már csak egy kicsit számolnod kellene egy ismert fizikai képlet segítségével: idő = megtett út / sebesség.
2013. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Az első tudta jól :D

2013. márc. 25. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!