Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a módja, ezeknek az adatokn...

Mi a módja, ezeknek az adatoknak a lemérésére? Jupiter és Föld távolság! És más ilyen adatok mérésében?

Figyelt kérdés

Miként mérték le azt, hogy a Föld és a Jupiter távolsága 965 millió km????? Távcsővel látható a Jupiter ami 965 millió km-re van????

[link]


Adatokat itt néztem! És tudni ,hogy mi van még ezek után? Hol lehet a világegyetem vége? Van vége? Létezhet e máshol is élet a földön kívül? Ha igen akkor emberszabásúak vagy teljesen máshogy kell őket elképzelni? Tényleg fejlettebb lehet a technológiájuk mint a miénk? Lehet ők tudnak rólunk, csak nem akarnak kapcsolatot létesíteni? Gondoljatok, hogy Amerikában a Nevadai sivatagban a titkos NASA telepeken vannak elfogott űrlények és leesett repülőcsészealjak? Mennyit kell elhinni a filmeknek és a híreszteléséknek?



2013. márc. 27. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Miként mérték le azt, hogy a Föld és a Jupiter távolsága 965 millió km?


- Keringési periódusa alapján, ki lehet számolni.


Távcsővel látható a Jupiter ami 965 millió km-re van?


- Még szabad szemmel is (mint egy fényes csillag csak ez nem villog).


És tudni, hogy mi van még ezek után?


- A többi bolygó, por, jégdarabok, még több csillag, még több galaxis...


Hol lehet a világegyetem vége?


- Legalább 14 milliárd fényévre.


Van vége?


- Szerintem nincs, de nem tudjuk a pontos választ még.


Létezhet e máshol is élet a földön kívül?


- Igen.


Ha igen akkor emberszabásúak vagy teljesen máshogy kell őket elképzelni?


- Teljesen máshogy kell őket elképzelni.


Tényleg fejlettebb lehet a technológiájuk mint a miénk?


Akár.


Lehet ők tudnak rólunk, csak nem akarnak kapcsolatot létesíteni?


Lehet. Bár kicsi az esélye.


Gondoljatok, hogy Amerikában a Nevadai sivatagban a titkos NASA telepeken vannak elfogott űrlények és leesett repülőcsészealjak?


Biztosan nincsenek.


Mennyit kell elhinni a filmeknek és a híreszteléséknek?


Szórakoztató filmeknek semennyit, dokumentumfilmeknek még lehet hinni, hireszteléseket fenntartásokkal kell kezelni.

2013. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sok kérdés, s mivel telről vok csak egyre válaszolok. A jupiter szabadszemmel is látható. Egy 20x nagyításon a sávjai is már. De 90x en gyönyörűen. Ezt egy 20 eter ft távcső is hozza. Pl 60/900 sw refi is.
2013. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem itt az ideje egy teleszkópot beszerezni!
2013. márc. 27. 17:07
 4/11 A kérdező kommentje:
És miért nem vagyunk képesek utazni ezek közt? Mármint elméletileg csak a holdig jutottunk el! Nem? Habár azt is sokan cáfolják, hogy csak trükkfelvétel volt a holdra szállás? Vagy csak a távolságok szabnak gátat a távolabbi utazásra? Azt tudni, hogy van lélegezhető levegő valamelyiken? Vagy egyik sem alkalmas mondjuk hasonló földi életre? És a nap csak a földet világítja meg vagy a környező más bolygókat is?
2013. márc. 27. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:

És miért nem vagyunk képesek utazni ezek közt?


- Túl messze vannak, és gazdaságilag sem éri meg.


Habár azt is sokan cáfolják, hogy csak trükkfelvétel volt a holdra szállás?


- Hagytak ott fényvisszaverő tükröket, amellyek segítségével most is rendszeresen lemérik a Hold távolságát.


Vagy csak a távolságok szabnak gátat a távolabbi utazásra?


- Igen.


Azt tudni, hogy van lélegezhető levegő valamelyiken?


- Egyiken sincs.


Vagy egyik sem alkalmas mondjuk hasonló földi életre?


- Egyik sem alkalmas.


És a nap csak a földet világítja meg vagy a környező más bolygókat is?


- A többit is.

2013. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy mi van a Jupiter után? Például a Szaturnusz (1,4 milliárd km), az Uránusz (2,8 milliárd km), a Neptunusz (4,5 milliárd km), a Voyager űrszondák (18 milliárd km), a Tejút többi csillaga (a legközelebbi 4 fényév), majd a többi galaxis (a legközelebbi az Androméda 2,5 millió fényévre). A világegyetem átmérőjét 93 milliárd fényévre saccolják, a legtávolabbi ismert galaxis tőlünk 13 milliárd fényévre található.

Mivel a világegyetem hatalmas a földönkívüli életet sem megcáfolni sem megerősíteni nem tudjuk jelenleg. Ezért sem kinézetükről, sem technikai fejlettségükről nincs információnk [a holdkórosokat kivéve :)]. Persze bármi lehetséges, lehet hogy az amerikaiak űrlényeket rejtegetnek, ahogy az is lehetséges hogy Godzilla minden héten lerombolja Tokiót, csak nem valószínű.

2013. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak a földet.
2013. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha tudjuk, hogy mekkora a bolygó nagysága, akkor egyszerű arányszámítással kiszámítható a távolsága.
2013. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, igen,igen, de azt honnan tudni, hogy mekkora pl. a Jupiter nagysága? Ez olyan elképzelhetetlen számomra, hogy a távolság illetve akár körfogatot pontosan tudni lehet. És ha igen akkor ezt mind csak számolásból tudni?
2013. márc. 27. 20:49
 10/11 anonim válasza:

Számítását, hogy hogyan lehet egy égitest nagyságát kiszámítani én sem tudom. Mindig van egy viszonyítási pont.

Tehát ahhoz, hogy a bolygó nagyságát kiszámoljuk, mindenképpen kell, hogy milyen messze is van tőlünk. Ha a két bolygó távolságát akakrjuk kiszámítani, akkor tudni kell a két bolygó nagyságát, vagy legalább a fény sebességét.

Interneten kismillió ilyen téma foglalkozik asztronómiával, érmes lenne ott keresgélni, biztosan leírják, hogy hogyan is kell ezeket pontossan kiszámolni.

2013. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!