Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az átlagos Föld-Hold távolság...

Az átlagos Föld-Hold távolság ( 384 402 kilométer ) a Föld és Hold felszíne között mért vagy a középpontjuktól számított?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában a tömegközéppontok távolságát mérik.
2013. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor az amerikaiak a holdrra mentek a felszíntől számították, hiszen a földön is meg a holdon is az volt a kiindulási pont.
2013. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most melyikőtöknek van igaza? ( igazából én is ezért kérdeztem, mert ezeket tudtam eddig is a tömegközéppontokról, illetve a Hold felszín és az amerikai mérés ...) Azóta lehet korrigálták tömegközéppontra.
2013. febr. 14. 14:02
 4/8 A kérdező kommentje:

Angol forrásokban találtam választ.Orbitális távolságok esetén a középpontot veszik alapul.Második válaszadónak:

Valószínűleg igazad van, de már korrigálták a távolságot azóta.

2013. febr. 18. 15:42
 5/8 Marci024 ***** válasza:
Mivel jelen esetben a távolságot nem mérőszalaggal mérik, hanem a fény Föld-Hold között megtett útja során eltelt időt, felszín közti távolságról beszélünk.
2013. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csillagászati oktatási portálokon is a középpontot említik, szóval ebben tévedsz.


[link]

2013. febr. 26. 15:35
 7/8 Marci024 ***** válasza:
Akkor tévedtem, bocsi. De logikusnak tűnt.
2013. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igaz.Szerintem az lehet, hogy utólag korrigálták. Azt tudom, hogy valamit lézerrel is mértek, de ehhez sajnos már ennyire mélyen nem értek...
2013. febr. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!