Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Faraday kísérlete során miért...

Faraday kísérlete során miért vehetett fel több töltést egy kondenzátor dielektrikummal kitöltve?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor egy feszültségforrással rendelkező áramkörben elhelyezett kondenzátor fegyverzetei közzé helyezett dielektrikumot. Azt tapasztalta, hogy mivel a feszültség állandó a fegyverzetek töltései nőnek. Miért? Mit változtatott meg a dielektrikum?

2013. márc. 28. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Leírja amit én is leírtam, de a "Miért?"-re nem ad választ.
2013. ápr. 7. 08:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Kimásolom neked a szükséges két mondatot:

"A dielektrikum elektromosan szigetelő anyag."

"Tipikus alkalmazás, amikor a dielektrikumot a kondenzátorlemezek közé helyezik, ezzel a kondenzátornak megnő az elektromos kapacitása és az átütési feszültsége (a vákuumhoz képest)."


Tehát azért nő meg a kondi kapacitása, mert a dielektrikum jobb szigetelő mint a vákuum, nagyobb feszültséget (több elektront) lehet besűríteni a két fegyverzet közé, mielőtt azok között átütne.

2013. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Leírja amit én is leírtam, de a "Miért?"-re nem ad választ."

Ott van az a válasz: "A jó dielektrikum poláros molekulái a külső elektromos tér rákapcsolásakor az erőtér irányába állnak be. Ez a dielektromos polarizációjelensége, ami növeli a kondenzátor kapacitását."


" azért nő meg a kondi kapacitása, mert a dielektrikum jobb szigetelő "

Fentebbi idézet szerint másról van szó.

2015. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!