Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a naprendszer fő sikja és...

Mi a naprendszer fő sikja és a nap (galaxis középpontja körüli) kerinhési pályája között bezárt szög?

Figyelt kérdés

#Nap #nap keringése #nap haladási iránya #naprendszer síkja #naprendszer fősíkja
2013. ápr. 4. 02:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha felnézel a Tejútra, könnyen megmérheted. Szerintem olyan 60 fok körül lehet.
2013. ápr. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gromo ***** válasza:

Jól tippeltél #1, 60,2 fok.

[link]

2013. ápr. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Becslésben mindig jó voltam :)
2013. ápr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Főleg hogy a Földről nézve kicsit csalóka is a dolog, hiszen a Föld forgástengelye is szöget zár be a Naprendszer síkjával, sőt maga a Földpálya sem teljesen simul bele ebbe a síkba... És mondjuk Magyarország "síkja" sem esik egybe a Föld forgási vagy akár a keringési síkjába. Így inkább azt mondanám hogy ráhibáztál. De mindenképp volt némi esélyed az eltalálására ;))
2013. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De, azt belekalkuláltam, hogy nem az egyenlítőn vagyunk, és hogy nyáron kb hogy áll a Föld tengelye.
2013. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"...hogy nyáron kb hogy áll a Föld tengelye."


Na ez az ami teljesen fölösleges volt,ugyanis a Föld tengelyének szöge nem változik. Szóval nem igazán értem hogy számoltad bele ;)


Az viszont érdekelne azt honnan tudtad meg hogy a Nap pontosan merre is halad perpillanat, mert ugye azt -remélem- nem kell mondanom, hogy nem körpálya az ominózus pálya

2013. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

És még egy apróság...


Tegyük fel a Nap a Naprendszerrel pont a galaxis közepe felé haladna... vagy épp kifelé... Esetleg lefelé, netán felfelé merőlegesen. Szerinted miben különbözne a látott kép? Elárulom: semmiben :P

2013. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hopp hopp.... most látom csak, mit is linkelt a 2. hozzászóló... Az említett szög azok szerint a Naprendszer fősíkja és a galaxis fősíkjának szöge. Azt azért tisztázzuk a kérdésben nem ez szerepelt, bár gyanítom a kérdező nem volt azzal tisztában hogy a Nap a galaxis középpontja körül nem is körpályán kering. Hát mindegy, talán majd megmondja pontosan mire is volt kíváncsi :)
2013. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy értelmeztem, hogy a naprendszer síkja és a galaxis síkja által bezárt szög a kérdés, tehát ha a nap más síkban kering, akkor persze azt nem lehet szabad szemmel megbecsülni.


Az évszak szerintem azért fontos, mert nyáron és télen a tejút más-más részeit látjuk éjszaka.

2013. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" tehát ha a nap más síkban kering, akkor persze azt nem lehet szabad szemmel megbecsülni."


No pont az a gond, hogy a Nap pályája még erős jóindulattal sem nevezhető körpályának:


[link]


Itt mindjárt az első ábra mutatja a jelenséget. A Naprendszer a Galaxis középpontja körüli (közel) körpályától hol lefelé hol felfelé kitér nagyjából egy színuszhullám alakú módosulattal. Szóval ezen keringési pályának maximum a vetülete az, ami (közel) kör alakú!

2013. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!