Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti szerintetek lehet hogy egy...

Ti szerintetek lehet hogy egy napon elvándorlunk a bolygóról?

Figyelt kérdés
És más csillagrendszereket népesítünk be? Vagy inkább előbb találkozunk valamilyen idegen lénnyel minthogy eljussunk a gyors űrutazásig? :)
2012. febr. 20. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha addig nem pusztul ki az emberiség, akkor persze, lehet. Nagyjából három lehetőség van:

1. Valamilyen minden életet elpusztító kataklizma előtt más okból kipusztulunk.

2. A fenti kataklizmák egyike miatt pusztulunk ki. (Legkésőbb a Nap halála miatt.)

3. Elhúzunk innen.


"Vagy inkább előbb találkozunk valamilyen idegen lénnyel minthogy eljussunk a gyors űrutazásig?"

A két dolog nem zárja ki egymást. :)

2012. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van :) Remélem nem halunk ki :)
2012. febr. 20. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem lesz vmitől lakhatatlan a Föld akkor nem elvándorlunk, hanem csak máshová is települünk, mint ahogy Amerika benépesítésével sem ürült ki Európa.

Más bolygók benépesítése pedig idő kérdése.

Fejlettebb lényekkel sztem majd csak akkor találkozunk ha már javában folyik a kolonizáció, ugyanis eddig semmi rájuk utalót nem találtak.

2012. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kori3602 válasza:

Szerintem az ember nem fog olyan gyorsan kihalni, szóval igen, el fogunk jutni máshova is, de amíg nem jön semmilyen világméretű katasztrófa, addig nem hagyjuk el a Földet teljesen.

A én személyes véleményem az, hogy az ember sosem fog fénynél gyorsabban utazni (egyszerűen nem hiszek a modern science-fictionökben)ezért valószínűleg a további csillagrendszerek benépesítéséhez több elkülönült és teljesen (időben és térben) elszigetelt kolóniára lesz szükség, amik párhuzamosan fejlődnek majd.

(Pl.: Építünk egy kisebb-nagyobb hajót, amin 100-150 ember önellátóan élhet és több száz év alatt eljut egy másik csillaghoz, amíg újabb generációk születnek a hajón (vagy hibernálás?) majd leszállnak egy bolygóra és kezdenek egy egészen új civilizációt... magyarán otthagyják a Földet örökre)

Bármilyet kietlenül is hangzik, szerintem tök buli lenne :D

2013. júl. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!