Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek van még lehetősége...

Szerintetek van még lehetőségem vegyésznek tanulni?

Figyelt kérdés
Gimnázium első osztályos vagyok, és régóta vegyész vagy vegyészmérnök szeretnék lenni. Eddig jól ment a kémia, de most első osztályban csak négyes lettem belőle. Gondolom beleszámít a felvételibe a fizika, matematika, amik jól mennek, csak kémiából vagyok sajnos szín négyes. Szerintetek még van esélyem, ha három évig kitűnő vagyok kémiából?

2013. ápr. 6. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Elsős jegy, félévi, nem számít bele sehova.
2013. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csak az a baj, hogy nem csak félévkor, de szerintem sajnos évvégén is négyes leszek :'( de próbálok mindent beleadni
2013. ápr. 6. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Nehéz a kémia.. és ha ennyire szeretnéd, lehet, hogy érdemes lenne néhány magánórát venni, most,még csak április van- sokszor nagyon hatékonyan segíti hogy a lényeget kifogja az ember abból a hatalmas anyagmennyiségből.
2013. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A TTK-ra most különösen alacsony ponthatárral lehet bekerülni. De bent maradni az már egy más dolog.
2013. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;) mostmár nagyon meg fogom tanulni a kémiát:O és szerintem egy magántanárt is választok...
2013. ápr. 6. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Felvételinél két választott tantárgy százalékos érettségi eredményéből fogják a pontokat számolni,holt mindegy hanyas vagy év közben...

Ettől még bekerülhetsz akárhova

Elárulom neked,én a gimiben 9-11ig mindig éppen hogy kettessel csusszantam át matekból,12be elkezdtem tanulni,és sikerült írnom egy 95%os érettségit belőle,most egyetemista vagyok műszakin

Ne ezen stresszelj hogy 4es vagy 5ös vagy,erre majd ráérsz egyetemen itt tétje is van a dolognak

2013. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És sztem teljesen hülyeség magántanárt fogadni 9be mert 4es vagy,majd ráérsz erre érettségi előtt ha nem értesz valamit
2013. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a #7-tel. Most érdemes nagyon jó segítséget keresni, aki a szemlélet elsajátításához segít. Vannak valószínű sötét foltok, amit meg sem tud/mer kérdezni az ember. Egy jó segítő- akitől akár "hülyeséget " is merek kérdezni nagyon sokat számít. Akkor tovább már megy magától.
2013. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én most vagyok elsős vegyészmérnökin,végig négyes voltam kémiából,bioszból emelteztem,12.ben már nem is voltam kémiafaktos. nem jártam különtanárhoz,se gimiben sem most,minden kémiás tárgyam meglett(4re),ha leülsz és megtanulod,akkor nem lesz semmi gáz.
2013. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat, mostmár megnyugodtam, csak van egy osztálytársam, aki csillagos ötös, országos versenyre is ment kémiából és már sárgultam az irigységtől...
2013. ápr. 8. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!