Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a hozzánk legközeleb...

Melyik az a hozzánk legközelebb lévő csillag, amelynek a feltételezett bolygóján reális esély van egy legalább a miénkhez hasonló civilizációnak a létezésére?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
a nap?
2013. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kérdést nem a humor kategóriába írtam.
2013. ápr. 6. 23:30
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem ő sem annak szánta...


[link]

[link]

2013. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha így értelmezzük a kérdést, akkor ez lehetne egy külön téma is, de én nem azt kérdezem, hogy itt, a mi naprendszerünkön belül. Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy hozzánk, a mi napunkhoz legközelebbi csillag, tehát egy másik naprendszert keresünk.

Szerintem ez akkor is csak a kérdésnek a kiforgatása, mert elég egyértelműen tettem fel. De persze köszönöm a videókat.

2013. ápr. 7. 00:00
 5/8 anonim ***** válasza:

78%, reális esélynek nem nevezném hogy mienkhez hasonló civilizáció lesz ott... az életre van esély, de az is elég kicsi úgy tudom sok szakértő szerint. Persze az élet definíció kérdése.


Egyébként úgy tudom, még csak elég kevés más naprendszerbeli bolygót fedeztünk fel, és ezek általában a ő napjaikhoz nagyon közel vannak (ezért szűrtuk ki őket, mer ahogy elhaladnak a napjuk előtt, picit gyengébb lesz a nap fénye vagy mi). Szóval elvileg akár már a legközelebbi csillagon körül is lehet földszerű bolygó a "lakható zónában".

2013. ápr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom, hogy mivel egy bolygónak a jelenlétét jóval nehezebb megfigyelni, és ha ez sikerül is, azt is csak a csillagjának a fényváltozásaiból, hogy egyáltalán kering körülötte valami.

Ebből kiindulva én is úgy vélem, hogy meg kell adni az esélyt annak, hogy már akár a legközelebbi csillagokon is lehet ilyen szintű élet.

2013. ápr. 7. 22:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban fogalmazva: a legközelebbi csillagoknak a bolygóin. De az is lehet, hogy volt valamikor élet és civilizáció ezeken a bolygókon, csak elpusztult, és most jelenleg nincsen.
2013. ápr. 7. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az Alpha Centaury rendszer, ahol 3 csillag van egymás mellett. Azt nem tudom biztosan, hogy ez e a legközelebbi a sok "szomszéd" közül, de ha jól emlékszem igen.


Erre javaslok egy jó dokumentumfilmet a YouTube -on:


https://www.youtube.com/watch?v=4k0UlaRZC8k

Olyan 44:00 perc körül beszélnek róla.

2014. jún. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!