Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik esetben megy végbe...

Susan98 kérdése:

Melyik esetben megy végbe redukció? Zn+Fe² vagy Fe+Zn²

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a redukálósorban a cink előrébb van, és hogy a fémek mindig az utánuk jövő fémek ionjait képesek redukálni, de nem nagyon értem a kémiát, és fogalmam sincs, hogy melyik a jó válasz. Valaki tud segíteni?

(Ha nem lenne jó a karakter: a Fe²-nél 2-es van fent, ahogy a Zn²-nél is)



2013. ápr. 7. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig a negatívabb standardpotenciálú fém redukálja a másikat. A pozitívabb standardpotenciálú nemfém oxidálja a másik nemfémet.
2013. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lehetne magyarul? :) Tényleg nem értem nagyon a kémiát...
2013. ápr. 7. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az első esetben, minél előrébb van egy fém a redukálósorban, annál inkább szeretne vegyület lenni, kihajtja a másik fémet, ez esetben a vasat. Ami hátul van, réz, higany, nemesfémek, pedig elemi állapotban szeretnek lenni, ezek kiválnak. Persze nem szükséges, hogy a redukálósorban messze legyen a két elem, de annál "jobban" végbemegy a reakció.
2013. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ó, így már értem :) Köszi :)))
2013. ápr. 9. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!