Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hazai felhasznált vízmennyis...

A hazai felhasznált vízmennyiségből a WC-öblítés vagy a fürdés részesedése a nagyobb?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én napi 1x fürdök kádban. De akkor ipari mennyiségben folyik a víz, mert szeretem ha csobog mellettem a víz. Ez a nap fénypontja. Kikapcsol az agyam a forró vízben. Nálam nem kérdés, hogy melyik.
2013. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egy fürdökádnyi víz átlagban 130 liter, egy WC-öblités kb 10 liter.
2013. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Valójában én is így gondolom, viszont a földrajz dolgozatban a tanár szerint nem az a helyes válasz, hogy a fürdés részesedése nagyobb a WC-öblítésnél. Azért is írtam ki...
2013. ápr. 9. 17:43
 4/17 fersk ***** válasza:

Sok helyen nincs fürdőszoba, de van vízöblítéses WC.

Ez lehet az ok.

(Ráadásul az ejtőtartályos WC-k általában szivárognak.D)

2013. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
WC öblítésre néhány napig elegendő az egy fürdésre használt víz. Azt hiszi a földrajztanárod, hogy mindenki hetente egyszer fürdik.
2013. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy erre létezne egzakt válasz; nem tudom, a tanárod mégis milyen számításokat vesz figyelembe. :O


Pontos felmérés kellene minden egyes háztartás felhasználásáról, mert a fogyasztási szokások igencsak különbözőek.

Pl. nem mindegy, hogy egy-egy személy naponta hányszor használja a wc-t, ill. hogy mennyi víz szükséges egy öblítéshez. (A régi vackok 10 literesek, viszont akinek van egy csepp esze, az takarékosat használ, ill. van az a nyomógombos megoldás is.)

Aztán az sem mindegy, hogy naponta hányszor fürdik valaki. Van, aki egyszer, mások többször. De szerencsére egyre inkább benne van a köztudatban, hogy a zuhanyzás nem csak környezetbarátabb megoldás, hanem sokkal egészségesebb is, mint a fürdés.

És még lehetne gondolkodni; de a lényeg, hogy ezeket az adatokat max. becsülni lehet, mert országos felmérés nem készült a témában. :D

2013. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

[link]


"A háztartási vízfelhasználás mintegy 30-32%-át a WC öblítésére fordított vízmennyiség teszi ki."


Ez még nem válasz a kérdésre, de ez az 1/3 elég magas arány.

2013. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A statisztikákkal az a baj, hogy mindent és annak ellenkezőjét is ki lehet mutatni belőle.

Szerintem saccolgatás helyett inkább számoljunk egy kicsit:

Egy kislöket öblítés 4,5L, egy nagyobb löket kb. 6liter egy átlagos tartályban. Bár vannak 9..12 literesek is, de más helyeken meg árnyékszék. Szóval átlagnak megteszi ez is.

Kisdolog esetén kislöket a divat, de a legtöbb lehúzó bestoppolható, akkor csak 1..2liter megy el.

Számoljunk most a nagyobbik számmal, 4,5literrel.

Nagydolog esetén 6liter egy adag, de van aki utántakarít, ott 12liter. Egy embernappal átlag 3..4 óránként kidolgozik és naponta egyszer nagydolgozik. Azaz 3*8 órás mesebeli életmód esetén 16órában 4x4,5=18liter kisdologra, 8liter nagydologra, ha átlagot számolunk.

Ez 26liter víz/nap/fő. Havonta 30*26=780litert, vagyis

0,78m3-t jelent, nagyjából beleszámolva a kézmosásra fordított minimális mennyiségeket is. Össze lehet hasonlítani a családtagokkal felszorozva ezt az értéket a vízóra által hó végén mutatott köbméterrel és kb. ennyi...

Aki ezt keveselli, kerekítse fel +25%-al és számoljon kb. egy köbméterrel!

Nálunk pl. 2 főre automata mosógéppel, kézi mosogatással és kizárólagos zuhanyozással, (kádban egyáltalán nem fürdünk) főzéssel, stb. elmegy olyan 10..12m3. Ebből

a legrosszabb esetet figyelembe véve két köbméter a toalet. 12:2 aránya kereken 1:6-hoz, vagyis nagyjából 16%-nyi az angol WC-k vízfelhasználási aránya a teljes vízhasználatunkhoz viszonyítva. Persze téli időszakot vettem alapul. Nyáron többet izzadunk, mint WC-zünk, tehát többet mosunk, mosogatunk, iszunk, illetve felmosunk, kertet öntözzük, stb. Ki, mit szokott még csinálni. Ilyenkor a fogyasztás 2..3 köbméterrel megemelkedik, az arány mégjobban elkülönül.

Következtetés: Magyarázza már meg az illető nekem, hogy a bánatban kapta az egyharmados eredményt? :OOO

2013. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a Tanárunkat is, és ő is 30-35 % közötti értéket mondott, hogy annyi a WC részesedése...

Bár magamból meg a környezetemből kiindulva szerintem több a fürdéssel elmenő víz. De ha aztmondják, hogy a wc, akkor biztos úgy van...

2013. ápr. 12. 22:27
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen. Arra tudok gondolni, hogy valaki elhint egy statisztikát valami konferencián és utána ezt szajkózza az összes tanár/gazdasági szakember ahelyett, hogy fejben utána számolna. Mert azt kétlem, hogy bárki bármiféle korrekt országos felmérést készíthetett volna erről, mivel egy ilyen volumenű projektről azért tudna az ember.

Meg ha valamit készített is, milyen módszerekkel, mennyire reprezentatív mintákkal dolgozott, mikor a választási eredményeket is inkább találgatni szokták, mint használhatóan megbecsülni.

Nem ez lenne az első urbanlegend, ami így terjed. Mert JPE (józan paraszti ész) kalkulálva nekem változatlanul irreális az az 1/3.

Azt el tudom képzelni viszont, hogy egy régi, 40 éves fővárosi statisztikai adatot vakartak elő valahonnan a zöldek. Ott még nem volt elterjedve automata mosógép, mosogatógép, sokan csak lavórban mosdottak, de angol wc-k már voltak és kiskertet gyakrabban locsoltak a nyáron. Így már kb. hihető lenne, egész évre levetítve...

2013. ápr. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!