Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Boncoláskor vérzik még az...

Boncoláskor vérzik még az ember? Tartalmaznak erei vért? Mi történik a vérrel miután meghalunk?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 17:48
 1/3 Aroniusz ***** válasza:
54%
0Az erei tartalmaznak-e vért...Hát persze hova tűnne a vér?:)Nos miután meghalunk a hullházba lefagyasztanakk ideiglenesen,itt a vér megszilárdul(nyilvána fagyás miatt) boncoláskor olyan szirup szerű lehet(tehát szilárdabb mint az élőé)Nyilván ez nemcsak a fagyasztás miatt hanem mert az ember miután meghal ugye megáll az áralás és kicsit szilárdul sztem,de a folyékony állapotot megtartja hosszú ideig,főleg ha jóltartják a holtestet,tehát pl sokáig fagyasztják.Tehát sztem iigen vérzik nem olyan itenzíven mint az élő,és igen tartlmaznak az erei vért és azt hogy mi történik a vérrel miután meghalunk aztár leírtam:)
2013. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Nem vézik, mert halál után a vér az erekben megalvad. Boncoláskor folynak mindenféle testnedvek, az erekből is szivárog plazma, de vér az nem. A fibrinogén összeköt mindenféle alakos elemet, így a hemoglobint tartalmazó vörös vérsejteket is, így azok már többé nem tudnak folyni.


Ha kellően sokat várnak a boncolással, akkor az elszaporodó baktériumok lebontják a fehérje térhálót, és újra folyékony lesz, de itt már a többi lágy szövet is elfolyósodik... ezt már nem mondanám vérnek.

2013. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Halal utan a ver megalvad az erekben. Mivel az alvadt ver nem aramlik az erekben, ezert a grvitacio hatasara ,,lesüllyed''. Tegyük fel hogy, hogy a holttest a hasan fekszik. Amikor megforditsak, es a hatara fektetik, az a fele amin feküdt , tiszta lila, ugyan a ver oda ,,süllyedt''.

Remelem erted mire gondolok!

2017. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!