Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyhogy nem volt nagyobb árvíz?

Hogyhogy nem volt nagyobb árvíz?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy mindenféle csapadékrekordok dőltek meg a téli és kora tavaszi hónapokban, és ezt tapasztalhattuk is. 2000. tavaszán óriási árvizek voltak. Szolnokon a hidakig ért a víz, meg az emeletes házak földszintjén is állt sok helyen. Pedig mintha akkor nem lett volna olyan kiugróan csapadékos a tél. Ehhez képest most kifejezetten alacsony a Tisza vízszintje. Hogy van ez?


Mielőtt valaki helyretenne, nem szeretném, hogy árvíz legyen, csak nem tudom összerakni ezt a dolgot.



2013. ápr. 11. 22:27
 1/4 2xSü ***** válasza:
100%
Az, hogy itt Magyarországon sok csapadék esett, az egy dolog. A Tisza egész vízgyűjtő területe is számít ám.
2013. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
jaja! Kárpátalján, még van, hó! ÉS az nem máról holnapra olvad el. -Jó esetben-. Plusz pont most hallottam a napokban a híradóban, hogy azóta épültek víztározók a szabályozásra!
2013. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lindmayer ***** válasza:
100%
és a kilencvenes években elég sok fát kivágtak azon a területen, és így egyszerre zúdult le a sok hó(nem volt mi megfogja)
2013. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most a sok csapadék leesett és elfolyt a folyókban. Nem felhőszakadások voltak, hanem aránylag csendes esők. Ezek időegység alatt leesett összmennyiségét a folyók úgy ahogy elvezetik.

Más a helyzet (mint 2000-ben), amikor télen sok hó esik, úgy 3-4 hónap alatt. Aztán a meleg hirtelen köszönt be, ekkor az olvadás sokkal gyorsabb, és nagyobb tömegű időegység alatt, mint ha ez eső formájában esne. Tehát így aránylag rövid idő alatt kell elvezetni 3-4 havi csapadékot (mintha egy hétig folyamatosan felhőszakadás lenne).

2013. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!