Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vezetés közben hogyan tudom...

Vezetés közben hogyan tudom elérni, hogy besötétedjen a szemüvegem? "Elfáradnak-e" egy idő után ezek a lencsék?

Figyelt kérdés

Vajon hogyan tudnám elérni azt, hogy autóban, vezetés közben is sötétedjen be? (Gondolom, a szélvédők UV-szűrősek...). Konkrétan megvakulok, annyira fáj a szemem az erős napsütés miatt, nagyon hunyorognom kell (világos színű a szemem), viszont a dioptriás szemüvegre szükségem van vezetés közben (1,5-1,75 D)... Próbáltam már, hogy ráraktam egy polár szűrős bazi erős napszemüveget a sima optikai szemüvegemre, de az kb lehúzta az orrom, annyira nehéz volt együtt....


+1 Lehetséges, hogy egy idő után már nem sötétedik be annyira a lencse, ill. nem reagál a fényre?



2013. ápr. 16. 12:53
 1/3 spectator ***** válasza:
A fényre sötétedő szemüvegek nem "működnek" a szélvédő mögött (ablaküveg mögött se!). Szerintem a szélvédők nem UV-szűrősek. Én is hasonló cipőben járok, sajnálom hogy kidobtam pénzt a sötétedő szemüvegre. Van polárszűrős műanyag-csiptetőm, ez pehely könnyű és valamit segít. Egy régebbi kocsimban 5 ujjnyi széles zöld csík volt a szélvédő felső részén, nagyon kellemes volt.
2013. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt meg tudnád esetleg mondani, hogy ennek a "polárszűrős csíptető"-nek mi a konkrét neve? :) Így nem találtam. Legkevesebb ez maradna akkor, fölöslegesen nem akarok most egy másik, egy dioptriás napszemüveget is...
2013. ápr. 18. 22:59
 3/3 anonim válasza:
Vezetésre ajánlott az Xtractive fényresötétedõ lencse,amely az autóban is sötét.Szobában látszik egy kis szürkülete,viszont a teljes napsütésben majdnem teljesen fekete
2013. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!