Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELTE-TTK matematika vagy...

ELTE-TTK matematika vagy BME-TTK matematika? Melyiket ajánlanátok és miért?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ELTE matek és fizika bekerült a világ legjobb 150 közé, ha ezt vesszük figyelembe, akkor az elte matekot, bár ha tanárnak készülsz akkor teljesen mindegy.

én nem a matek szakára járok, de van pár matekos tárgyam, de hiába mondanék arról bármit is, mert a bme-t nem ismerem.

Másrészről meg az eltén sokkal elismertebb oktatók vannak, mint a bme-n

2013. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok tanár lenni, sőt... a tanári szakok már teljesen külön vannak, osztatlan képzésben.
2013. ápr. 21. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincsenek külön
2013. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dehogy nincsenek... Idén már osztatlan a tanári szak. Felvi.hu
2013. ápr. 21. 17:41
 5/9 A kérdező kommentje:

Vagy szerinted akkor mi takar az osztatlan tanári szak?

itt van, ha nekem nem hiszel: [link]

2013. ápr. 21. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom akkor lehet hogy mostmár másképp van. én nem nagyon ismerem részleteiben a rendszer működését, azt sem tudom mit jelent az hogy osztatlan képzés. nálunk fizika szakon a tanárok is ide jelentkeztek fizika szakra, csak amikor szakirányt kellett választani, akkor ők a tanárit választották (ugye egy másik szak választásával együtt, mert 2t kell választani nekik). és ugyanarra a szakra járunk velük, csak az óráink különböznek nagy részben
2013. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ettől azévtől osztatlan. Ami annyit jelent, hogy nincs BSc és MSc, nem kell választani. Ha oda mész, akkor csak X és Y szakos tanár lehetsz (már ha elvégzed).
2013. ápr. 21. 19:36
 8/9 anonim ***** válasza:
ELTÉ-n erős az elméleti képzés. Bár a programozni tudást a munkahelyeken elvárják, a szakon inkább csak a Matlabot tanítják meg, a C++-t, a Maple-t és a Lispet éppen csak bemutatják.
2013. ápr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindkét képzés nagyon jó, másban erősek. Pl. matematikai logikából a BME erős, operációkutatásból az ELTE. Szerintem B.Sc. képzés esetén bármelyik jó. Aztán ha már kialakul, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akkor az M.Sc.-t már a megfelelő helyen folytathatod.
2013. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!