Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ami nem bizonyítható fizikaila...

Ami nem bizonyítható fizikailag, kémiailag, biokémiailag, stb. az már nem is létezik?

Figyelt kérdés
Akár a vallás témába is tehettem volna :)
2013. ápr. 22. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Régen is sok mindent nem tudtak bizonyítani de azért az még létezett akkor is. Minden amit bizonyítunk az létezik, de nem tudunk minden létező dolgot bizonyítani.
2013. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az agymosott tudományhívők miért mondják azt tényként, hogy nincs Isten, vagy lélek? Csak azért mert nem bizonyította a tudomány nevezetű szekta és mert nem érzékelhető az 5 érzékszervvel?
2013. ápr. 22. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem így működik.

Ha valamiről bizonyítottuk, hogy létezik, az létezik.

Ha valamiről bizonyítottuk, hogy nem létezik, az nem létezik.

Ha valamiről egyiket se bizonyítottuk, akkor az még bizonyításra vár.

De attól még, hogy valami bizonyításra vár, lehet hogy nem létezik. Tök jó példa a flogiszton: a tudomány akkori állása szerint teljesen logikus volt, hogy ilyesmi létezik, aztán ahogy fejlődött a tudomány, bebizonyították, hogy téves volt az elmélet.


Egyébként ha nem "agymosott tudományhívők", hanem valóban tudósok véleményét tekinted, ők a lélek és Isten kérdésére pontosan azt a választ adják, hogy nem bizonyított sem a léte, sem a nemléte. Pont mint a flogiszton. Nem tudjuk. Majd ha valaki bebizonyította, tudni fogjuk.

De az, hogy nem tudjuk, még nem jelenti automatikusan azt, hogy létezik. A tudomány mai állása szerint lehet, hogy létezik és lehet, hogy nem. Ez lenne a korrekt válasz egy korrekt kérdésre.

2013. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sok fizikus, biokémikus Isten és lélekhívő, na ez hogy lehet?
2013. ápr. 22. 16:02
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

De, ettől még létezhet.

Egy tudományokból kiinduló ember nem állíthatja azt, hogy nem létezik Isten. Egészen egyszerű ok miatt: Isten léte, vagy nem léte NEM TUDOMÁNYOS KÉRDÉS.


A tudomány kizárólag arról tud véleményt alkotni, ami valamilyen módszerrel megmérhető, feltérképezhető, számba vehető, vagy egyéb TUDOMÁNYOS MÓDSZERREL megvizsgálható.

Isten nem ilyen, ezért egészen egyszerűen kívül esik a tudomány világán, a tudomány nem tud mit kezdeni az Isten fogalmával.


Nézd, én ateista vagyok, de ez az én saját problémám. :-)

Nem hiszek Isten létezésében, de soha nem állítottam, hogy ezt bizonyítani is tudom - egyszerűen azért, mert erre nincs tudományos bizonyíték.


De azt viszont a hívő embereknek kellene tudomásul venniük, hogy ugyanakkor az Isten létezése SEM bizonyítható tudományos eszközökkel, mert nincs olyan vizsgálati módszer, amellyel a kérdés (bármelyik irányban is) eldönthető lenne.


Ezért hát marad a HIT. Van aki hisz az Isten létezésében, és van aki nem hisz benne. Egymást győzködni szerintem teljesen felesleges, hiszen hívő és nem hívő már egymás érvrendszerét sem fogadja el.


Tudomásul kell venni, hogy különbözőek vagyunk.

És ez így is van jól. :-)


Pedro

2013. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Makoscsiga ***** válasza:
100%
Pedro válaszához annyit tennék hozzá, hogy mivel tudományos igénnyel isten létezését se cáfolni, se bizonyítani nem lehet, ezért a világ megismerése során alkotott modellek sosem tartalmazzák istent, mint komponenst. Mivel a világ keletkezésének modellje, a fajok kialakulása, mind vizsgálható tudományosan, ezért ezek a tudományos modellek nem tartalmazzák istent. És ez így is marad mindaddig, amíg isten létezése valamilyen módon nem lesz bizonyítva (pl. lángoló pallosú angyalok kíséretében végigsétál a times square-en este 8kor...). Mivel isten nem létezését elvileg lehetetlen cáfolni, mindig lesz hely a 'hitnek'.
2013. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1) A tudomány nem szekta.


2) A tudomány nem foglalkozik Istennel és a lélekkel.

2013. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!