Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Külföldön ismerik Szent-György...

Külföldön ismerik Szent-Györgyi Albert nevét?

Figyelt kérdés
Ott is Szent-Györgyi-Krebs ciklusnak mondják a citromsav ciklust? Vagy a C-vitamint?
2013. ápr. 23. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az átlagember nagyjából annyira, mint amennyire Magyarországon ismerik a külföldi Nobel-díjasokat. Tudománnyal foglalkozók viszont egészen biztosan ismerik.
2013. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra végtelenül haragszom, hogy a Szent-Györgyi-Krebs-ciklust csak Krebs-ciklusnak hívják. Szerintem nem nagyon ismeri az átlagember. Max a gyógyszerészek és a biológusok.
2013. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dubi ***** válasza:
Altalaban sajnos hanyagoljak a magyarokat. UK-ban tanulok egyetemen, azt kulon kiemelik ha valamit egy angol talalt fel, ha viszont epp egy magyar jott volna pl transzformator, a gravitacio pontos kimerese, a Lenard-ablak vagy a bolyai matematika, akkor egyszeruen az mondjak h ezek a dolgok fel lettek fedezve/ki lette merve, a magyar neveket pedig eltuntetik frappansan, pl a Bolyai geometria csak gorbuleti geometria lesz meg ilyesmik... Bezzeg az angol feltalalok..! Minden kis sz*r kulon nevet kap, szanalmas. Ezert nem ismerik a magyar tudosok jelentos reszet.
2013. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen értem. Viszont szerintem a felháborodásod nem jogos, hiszen mi is elsősorban a magyarokat tanuljuk meg. Például norvégok között is biztos sok feltaláló van, mégsem hinném, hogy a magyarok nagyon ismernék őket. Ugyanez igaz fordítva.
2013. ápr. 24. 18:25
 5/6 Dubi ***** válasza:
De az angolokat mi is tudjuk :D
2013. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy fő baja van az oktatási rendszerünk mélyslgi részével.


Ki a f@szt érdekel a töri szakosokon kívül, hogy kínában mi volt 60 éve. Az oké, hogy egy bizonyos szinten alapűveltség, de az minden teteje, hogy pontosabban kell tudni a külföldi dolgokat, mint a belföldieket.


Persze, ismerős, hogy az angolok szeretik, ha valamit ott találtak fel. Pl az is nagyon szép, hogy egy kis seggny@ló leterítette a kabátját a főmuffnak, hogy átsétáljon rajta, majd egy csomó disznóságokat követett el az országban a megfelelő pillanatban.


Szerintem az lenne a legkorrektebb, hogyha minden állandónak, vagy akárminek a neve a felfedezőről lenne elnevezve. Nekünk mindegy az a pár szó a nemzetközi törihez képest...

2013. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!