Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrotechnikában segítség...

Elektrotechnikában segítség (felteszek egy pár kérdést)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány kérdést feltennék... sürgős lenne nagyon!!!


1) Egyenáramú gépnek van-e armatúrája és kommutátora?

2) Milyen kialakítása lehet egy szinkron gép forgórészének?

3) Milyen kialakítása lehet egy aszinkron gép forgórészének?

4) Mi a feltétele a forgó mágneses tér (mező) kialakulásában?

5) Egy háromfázisú fogyasztó impedanciái: Z1=10 ohm, Z2=10 ohm, Z3=10+j10 ohm... a kérdés, hogy szimmetrikus vagy asszimetrikus-e

6) Szinkron gépnak van-e indítónyomatéka?

7) Van-e armatúravisszahatás és segédpólusa az egyenáramú gépeknek?

8) Szinkron gépet kell-e szinkronizálni indítás előtt?


Ennyi lenne... Nagyon Szépen Megköszönöm a Segítséget!!!

Én sajnos laikus vagyok az ilyenekhez, de szükségem lenne erre a 8 db válaszra!!! Köszönöm szépen a válaszokat!!!


2013. ápr. 25. 08:05
 1/2 A kérdező kommentje:

1) Armatúra biztosan van, de nem tudom, hogy kommutátor van-e...

3) Kalickás, Csúszógyűrűs

2) Soros, Párhuzamos, Független, Vegyes

5) Szimmetrikus

8) Kell szinkronizálni...


Ezekre nagy nehezen rájöttem és megtaláltam a válaszokat, de... a többire tudnátok segíteni nekem???????

2013. ápr. 25. 09:30
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Lehet kommutátora, igen. A kommutátor az a forgórészen, a henger palástján kialakított, rézből készült felosztott átvezető elem. Ebbe csatlakoznak bele a forgórész tekercsvégei.


5. szerintem aszimmetrikus a terhelés, hiszen nem egyforma a három impedancia!


6. egy minimális nyomatéka lehet. Gyakorlatilag, ha a gép képes úgy felgyorsulni, hogy a forgórész fázisa nem megy a kritikus érték fölé (azaz szinkronban marad). Megjegyzem nagyon nem jellemző, de elvileg lehetséges.


4. Forgó mágneses mező kialakulásának a megfelelő mechanikai kialakítás a feltétele, és minimum 3 fázis ( 2 fázissal is lehet forgó mozgásra késztetni gépeket, de az csak váltakozó mágneses mező, nem forgó)


7. Armatúravisszahatás természetesen van, segédpólusa meg lehet egy egyenáramú gépnek is (bár definiálni kell a segédpólust. Az én értelmezésem szerint segédpólus az a pólus, ami az üzemszerű állapotokban nem minden esetben van gerjesztve. A forgó mágneses mezők kialakításánál pl alkalmaznak segéd fázist, de egyenáramú gépeknél is lehet alkalmazni -igaz teljesen más céllal, pl mezőgyengítésre)


8. Általában a csekély indítónyomatéka miatt szükséges, de elképzelhető olyan kialakítás is, ahol nem szükséges...

2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!